Ілля Сомін

Ілля Сомін (англ. Ilya Somin, нар. 7 червня 1973) професор права в Університеті Джорджа Мейсона (Ферфакс, США), науковий співробітник Інституту Катона, колишній співредактор журналу «Економічний огляд Верховного Суду» (2006—2013), бере участь у колективному блозі «Змова Волоха», заснованого професором права Євгеном Волохом. Серед наукових інтересів конституційне право, право власності, а також політична участь та її наслідки для конституційної демократії.

Ілля Сомін
Народився 7 червня 1973(1973-06-07) (48 років)
Ленінград, СРСР
Діяльність філософ
Alma mater Гарвардський університет, Єльська школа праваd і Емгерстський коледжd
Галузь юриспруденція
Заклад Університет Джорджа Мейсона
Звання професор
Ступінь доктор юриспруденції

Сомін стверджує, що раціональне незнання (в термінах Брайана Каплана) є однією з основних проблем успішного функціонування демократії[1][2]. Він доводить, що виходом може стати зменшення масштабу урядування, а також збільшення можливості людей «голосувати ногами» як всередині країни так і через зовнішню міграцію.

У контексті права США Ілля Сомін є прихильником оригіналізму — концепції, що конституційні твердження повинні тлумачитися на основі первісного розуміння їхніх авторів. Сомін виступив з критикою законів про відчуження власності.

Сомін виступив з критикою приєданння Криму до РФ[3][4].

Життя та освіта

Ілля Сомін народився в СРСР в родині євреїв українського походження, одружений з американкою українського походження. У віці п’яти років (1979) емігрував разом з родиною в США. Одержав ступінь бакалавра з політології та історії в Амхерстському коледжі, ступінь магістра з політології в Гарвардському університеті, ступінь доктора юриспруденції (Juris Doctor degree) в Йєльській школі права.

Основні книги

  • Свобода пересування: голосування ногами, міграція та політична свобода (2020)
  • Демократія і політичне незнання: чому менше урядування розумніше (2013, переглянуте друге видання 2016)
  • Примусове відчуження (eminent domain) в порівняльній перспективі (у співавт., 2016).
  • Рука загарбника: справа «Кело проти Нью-Лондона» і межі права держави на примусове відчуження (2015)
  • Провальний хрестовий похід. Трагічна поразка західної інтервенції в Громадянській війні у Росії в 1918-1920 рр. (1996)

Цитата

Приєднуючись до метафори політичного філософа Джейсона Бреннана, Сомін зауважує:

Поширене громадське незнання це свого роду забруднення, що замість нашого природного середовища вражає нашу політичну систему. (І. Сомін. Демократія та політичне незнання)

Джерела

Примітки

  1. Somin, Ilya. «Deliberative Democracy and Political Ignorance». Critical Review, Vol. 22, Nos. 2-3, pp. 253—279, 2010. SSRN 1694650.
  2. Somin, Ilya. «When Ignorance Isn't Bliss: How Political Ignorance Threatens Democracy». Cato Institute (Policy Analysis No. 525).
  3. Somin Ilya, Crimea and the morality of secession. The Volokh Conspiracy (March 7, 2014).
  4. Somin Ilya, Russian Government Agency Reveals Fraudulent Nature of the Crimean Referendum Results, The Washington Post (May 6, 2014).
This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.