Інвеститура
Інвеститура (від лат. investio — одягати) — частина омажу, під час якої сеньйор передавав предмет, що мав символізувати лен, який отримував васал. Інвеститура з'являється приблизно в ХІ столітті.
У середньовіччі
У середньовічній Європі юридичний акт передачі земельного володіння або посади, закріплював васальну залежність і супроводжувався передачею будь-якого символічного предмета (грудки землі, палиці, кинджала, рукавички і т. д.) від сеньйора до васала. Обряд передачі відбувався після омажу і принесення клятви вірності. Символічний сенс процедури полягав у переході володіння предметом від однієї особи до іншої. Звичай інвеститура зводиться до обряду дарування, коли акт вручення подарунка має на увазі в майбутньому отримання відповідного дарунка і встановлює, таким чином, зв'язок між двома особами. Інвеститура в цьому сенсі є даром з боку сеньйора, який вручає васалу власність, в обмін на клятву васала у вірності.
Посилання
- Інвеститура уряду // Юридична енциклопедія : [у 6 т.] / ред. кол.: Ю. С. Шемшученко (відп. ред.) [та ін.]. — К. : Українська енциклопедія ім. М. П. Бажана, 1998. — Т. 2 : Д — Й. — 744 с. — ISBN 966-7492-00-8.
- Супрематія // Релігійна політика стародавніх і середньовічних держав: Навч. посібник / Омельчук В. В., Ліснича В. М. — Київ : Персонал, 2011. — С. 571-572.