Інформаційно-обчислювальний центр КНУ

Історія

Перший в Україні обчислювальний центр був створений в 1956 році в Київському державному університеті ім. Т. Г. Шевченка. Базою для його становлення стала організована за ініціативою В. Є. Дяченка ще в 1945 році при механіко-математичному факультеті лабораторія електричного моделювання, в якій розвивалися ідеї використання методів електричного моделювання для розв'язування задач математичної фізики і техніки.

Досягнута наприкінці 1950-х років значна наукова доробка в дослідженнях ОЦ створила передумови для перетворення його в проблемну науково-дослідну лабораторію (ПНДЛ), яка й була створена згідно з Постановою Ради Міністрів УРСР у 1959 році. На новостворену проблемну лабораторію — Обчислювальний центр — було покладено виконання наукових і дослідно-конструкторських робіт у галузі розробки ефективних методів розв'язування актуальних для народного господарства завдань за допомогою обчислювальних машин і застосування цих методів для автоматизації виробничих процесів.

У 1958 р. започатковується підготовка аспірантів за спеціальністю «Обчислювальна техніка», першими науковими керівниками яких стали В. М. Глушков і Б. М. Маліновський. Запроваджена ними для аспірантів наукова тематика була пов'язана із застосуванням ЕОМ для автоматизації хімічних виробництв і оптимального розкрою тканин у швейному виробництві.

У 1965 р. під керівництвом В. І. Грубова розвивається новий науковий напрямок, пов'язаний з математичним моделюванням безперервних хіміко-технологічних процесів.

З 1970-х років розпочалось створення АСУ Київським університетом. Були впроваджені такі першочергові підсистеми АСУ КДУ: «Зарплата», «Абітурієнт».

В 1981 р. була проведена реорганізація структури проблемної лабораторії ОЦ. В її складі був організований інформаційно-обчислювальний центр (ІОЦ) як навчально-виробничий підрозділ, якому передали всі наявні засоби електронної обчислювальної техніки. У складі ІОЦ були створені його філії на багатьох факультетах університету.

В 1999 році відбулася ще одна реорганізація ІОЦ, пов'язана з переорієнтацією його роботи в бік сучасних інформаційних технологій. На території було проведено капітальний ремонт, відбулася зміна технічного обладнання, кардинально змінено штатний розпис та завдання центру.

Підрозділи ІОЦ

Посилання

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.