Абдуллах ібн Абд аль-Мутталіб

Абдуллах ібн Абд аль-Мутталиб аль-Кураши (араб. عبد الله بن عبد المطلب; 545(0545), Мекка 570, Медина) — батько пророка Мухаммеда і син Абд аль-Мутталіба.

Абдуллах ібн Абд аль-Мутталіб
Народився 545
Мекка, Хіджаз, Мекка, Саудівська Аравія[1]
Помер 570
Медина
Поховання Ель-Мадіна
Національність араби, курайшити і Хашиміти
Діяльність торговець
Батько Абдул-Мутталібd[2]
Мати Fatima bent ’Amrd
Брати, сестри Safiyyah bint ‘Abd al-Muttalibd, Аббас ібн Абд аль-Мутталіб, Абу Таліб, Harith ibn ‘Abd al-Muttalibd, Az-Zubayr ibn ‘Abd al-Muttalibd, Hamza ibn ‘Abd al-Muttalibd, Абу Лагаб, Atika bint Abdul Muttalibd, Barrah bint Abdul Muttalibd, Umama bint Abdulmuttalibd, Umm Hakim bint Abdul Muttalibd, Arwa bint Abdul Muttalibd, Al-Muqawwim ibn Abdul-muttalibd, Al-Ghaydaq ibn Abdulmuttalibd і Quthum ibn Abdul-Muttalibd
У шлюбі з Аміна бінт Вахб[2][3]
Діти Mohammedd[2][4] і Muhammad in Islamd

Біографія

Жертвоприношення

Абдуллах був улюбленцем батька — Абд аль-Мутталіба. Згідно з переказами, Абд аль-Муталліб поклявся принести в жертву одного з своїх синів, у разі якщо у нього народиться 10 синів. Коли через багато років у Абд аль-Мутталіба народилися і виросли сини він згадав про свою обітницю. Для того, що б вирішити, кого з синів принести в жертву Абд аль-Мутталіб кинув жереб і жереб упав на Абдуллу. За порадою курайшитів Абд аль-Мутталиб відмовився від свого задуму і приніс замість свого сина в жертву 100 верблюдів[5].

Одруження

Абдуллах відрізнявся особливою красою, чистою вдачею, і багато жінок були не проти вийти за нього заміж. В 569 році Абдуллах одружився на знатній дівчині Аміні бінт Вахб, і від цього шлюбу народився Мухаммад. Однак Абдулла помер до народження свого сина, так і не побачивши його[5].

Смерть

У момент смерті Абдуллаху ібн Абд аль-Мутталібу було 25 років. Історики повідомляють про те, що Абдулла виїхав по торгових справах в напрямку Сирії, але по дорозі захворів і помер у Медині. Є також повідомлення про те, що Абдулла помер, коли Мухаммаду було 2 місяці[5].

Примітки

Література

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.