Аварійний захист

Аварійний захист — (англ. emergency protection, нім. Havarieschutz m, рос. аварийная защита — передбачена система (пристрій, елемент, програма), призначена для забезпечення безпеки в аварійній ситуації[1].

В українському законодавстві, що регулює ядерну та радіаційну безпеку визначається: «Аварійний захист – захист, який ініціює швидку зупинку реактора та тривалу підтримку активної зони у підкритичному стані при порушенні умов безпечної експлуатації або ризику переростання аварійної ситуації в аварію».[2]

Автоматична система безпеки (англ. Safety instrumented system, SIS) складається з набору апаратних і програмних засобів управління, які використовуються насамперед в критичних процесах. Критичний процес може бути визначений як такий, що після запуску і виникнення оперативної проблеми, можливо, повинен бути переведений в «безпечний стан», щоб уникнути негативних наслідків у вигляді загрози безпеці, здоров'ю і навколишньому середовищу (SH & E).

У систему захисту зазвичай входить деякий чутливий елемент (датчик), який повинен зафіксувати наявність в контрольованому процесі аварійної ситуації, а також виконавчий механізм - для створення «управляючих впливів» (зупинки процесу).

Прикладом критичного процесу була експлуатація парового котла. Критичними були:

  • запалення пальників,
  • контроль за рівнем води в котлі,
  • регулювання тиску пари.

Див. також

Примітки

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.