Аврелій Гермогеніан

Аврелій Гермогеніан (д/н — 310) — визначний правник та державний діяч Римської імперії часів правління Діоклетіана.

Аврелій Гермогеніан
Народився 3 століття
Помер 4 століття
Діяльність правник
Посада Префект преторія, проконсул і префект міста

Життєпис

Належав до стану вершників. Втім немає згадок щодо місця народження та родини Гермогеніана. Він починав службу при імператорському дворі як начальник служби, яка займалася організацією листуванням двору (magister libellorum) з 293 до 295 року. Після цього Аврелія було призначено на посаду префекта преторія у 295 році. Під час виконання своїх обов'язків він активно займається правництвом. Саме в цей час випускає свій відомий кодекс. У 300 році за невідомими причинами Гермогеніана позбавляють посади префекта преторія й призначають проконсулом Азії. На цій посаді він був до 309 року, коли стає міським префектом Риму. На цій посаді 28 жовтня 310 року Гермогеніан помирає за невідомих обставин.

Правництво

Гермогеніан займався доповненням кодексу Грегоріана, додавши до нього закони Римської імперії з 291 до 295 року. У його кодексу закони були розташовані лише за главами. З часом римські судді стали враховувати Кодекс Гермогеніана як офіційний. Він став основою подальшим кодексів Феодосія II та Юстиніана I (Кодекс Юстиніана).

Наприкінці життя Аврелій Гермогеніана також випустив книгу «Резюме права» або «Основи права» (з 6 книг), яка стала конспектом класичної правової думки. Це самостійна переробка витягів з попередніх йому правників, викладених в коротких положеннях без вказівки джерела. Твір споріднений з «Sententiae» Павла

Джерела

  • Salway, Benet (2006), «Equestrian prefects and the award of senatorial honours from the Severans to Constantine», in Kolb, Anne, Herrschaftsstrukturen und Herrschaftspraxis: Konzepte, Prinzipien und Strategien der Administration im römischen Kaiserreich: Akten der Tagung an der Universität Zürich, 18.-20. 10. 2004, Berlin: Akademie Verlag, pp. 115—135, ISBN 9783050041490, at p. 130.
This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.