Агріппа Мененій Ланат (консул 439 року до н. е.)

Агрі́ппа Мене́ній Лана́т (лат. Agrippa Menenius Lanatus; V століття до н. е.) політик, державний і військовий діяч Римської республіки, консул 439 року до н. е., дворазовий військовий трибун з консульською владою (консулярний трибун) 419 і 417 років до н. е.

Агріппа Мененій Ланат
лат. Agr.Menenius T.f.Agr.n. Lanatus
Ім'я при народженні Agrippa Menenius Lanatus
Народився 5 століття до н. е.
невідомо
Помер невідомо
невідомо
Громадянство Римська республіка
Місце проживання Рим
Діяльність політик, державний і військовий діяч
Суспільний стан патрицій[1]
Посада консул
Термін 439 рік до н. е.
Рід Мененії
Батько Луцій Мененій Агріппа Ланат
Мати невідомо
Брати, сестри Луцій Мененій Агріппа Ланат

Біографія

Походив з патриціанського роду Мененіїв. Був сином Луція Мененія Агріппи Ланата, консула 440 року до н. е. Про молоді роки його згадок у джерелах немає.

Консульський термін

439 року до н. е. його було обрано консулом разом з Титом Квінкцієм Капітоліном Барбатом. З 440 року до н. е. в Римі вирував голод й багатий вершник Спурій Мелій, скупивши не тільки усю міську пшеницю, але й задешево зерно в Етрурії, почав її роздавати містянам, намагаючись таким чином купити їхню прихильність і зрештою захопити владу в республіці. За цих обставин було призначено диктатора 80-річного Луція Квінкція Цинцінната, який наказав своєму заступнику начальнику кінноти Гаю Сервілію Структу Агалі вбити Спурія Мелія, який це зробив особисто.

Перша трибунська каденція

419 року до н. е. його було вперше обрано військовим трибуном з консульською владою разом з Спурієм Навцієм Рутілом і Публієм Лукрецієм Триципітіном. У Римі запобігли серйозному повстанню рабів, за його видачу преміювали двох інформаторів, надавши їм по 10 тисяч ассів. Того року проводили військові дії проти еквів.

Друга трибунська каденція

417 року до н. е. його було вдруге обрано військовим трибуном з консульською владою, цього разу разом з Спурієм Ветурієм Рутілом Крассом, Гаєм Сервілієм Аксілою і знову з Публієм Лукрецієм Триципітіном. Ці трибуни мали завдання від римського сенату протидіяти містам Вейї та Фідени, але перемоги не спромоглися.

З того часу відсутні відомості про подальшу долю Агріппи Мененія Ланата.

Джерела

  1. Digital Prosopography of the Roman Republic
This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.