Політик

Полі́тик — особа, яка професійно займається політичною діяльністю, обіймає чи прагне до певної громадської посади[1]. Як правило, нині політиків обирає електорат; на відміну від політиків, чиновників призначають.

Статус

Політики можуть належати до виконавчої влади (особливо вища посадова особа, наприклад президент, мер), судової влади (наприклад посади мирового судді чи окружного прокурора у США), але більшість політиків належить до законодавчої влади (члени парламентів, міських рад). Єдиним органом законодавчої влади в Україні є парламент Верховна Рада України[2].

У зв'язку з тим, що більшість політиків займають виборні посади, вони проводять передвиборчі кампанії, з метою переконати людей віддати за них свої голоси.

Як правило, політики належать до політичних партій.

Приклади посад:

Примітки

  1. Політик // Словник української мови : в 11 т. — К. : Наукова думка, 1970—1980.
  2. Стаття 75. Конституції України Архівовано 5 жовтня 2007 у Wayback Machine.[недоступне посилання з 26.03.2018]

Література

  • А. Лузан. Діяч політичний // Політична енциклопедія. Редкол.: Ю. Левенець (голова), Ю. Шаповал (заст. голови) та ін. — К.: Парламентське видавництво, 2011. — с.222 ISBN 978-966-611-818-2

Посилання

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.