Адгезиви

Адгези́вами (англ. adhesives) називають природні і синтетичні матеріали, за допомогою яких можна склеювати поверхні та вироби. Клеї, цементи, смоли — це адгезиви.

Природні клеї і смоли

Природні клеї одержують із природних речовин, наприклад з кісток тварин у результаті їх виварювання. Рослинні організми також місять клейкі речовини, як-от крохмаль чи агар-агар. Крохмаль міститься в картоплі, агар-агар — у водоростях. Ці речовини використовують для наклеювання марок на конверти. Основним недоліком природних клеїв та смол є те, що вони розкладаються під дією таких мікроорганізмів, як цвіль.

Цемент

Будівельний цемент одержують з подрібненої гірської породи з додаванням різних речовин. Цемент, змішаний з водою та піском, називають будівельним розчином. Розчин використовують для з'єднування цеглин у кладці, а також кам'яних блоків і залізобетонних конструкцій.

Синтетичні клеї

Синтетичні клеї — це розчин полімерів. Одні клеї тверднуть після випаровування розчину, інші — у результаті з'єднування двох чи кількох компонентів. Різні типи клеїв мають і різну силу склеювання. Одні застосовуються для з'єднування частин корпусів літаків і мають величезну міцність на розрив. Інші (наприклад для наклеювання ярликів на одяг) просто з'єднують, але не скріплюють поверхні предметів.

Див. також

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.