Адміністративний нагляд

Адміністративний нагляд захід адміністративного примусу, що має запобіжний вплив у сфері забезпечення громадського порядку. Адміністративний нагляд здійснюють переважно органи внутрішніх справ, інспекції та відомства. Встановлюється з метою запобігання вчиненню злочинів окремими особами, звільненими з місць позбавлення волі, і здійснення виховного впливу на них.

Відповідно до Закону «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі» адміністративний нагляд застосовується щодо повнолітніх, які:

Адміністративний нагляд встановлюється суддею на строк від одного до двох років, але не більше, ніж до настання термінів, передбачених законом для погашення або зняття судимості. За наявності підстав адміністративний нагляд може бути продовжено щоразу ще на шість місяців. Термін нагляду починається з дня оголошення постанови судді особі, над якою встановлено нагляд.

Адміністративний нагляд здійснюється поліцією. Особу, щодо якої встановлено нагляд, беруть на облік і фотографують. Працівники міліції зобов'язані систематично контролювати поведінку особи, запобігати вчиненню ними адміністративних порушень та порушень прав інших громадян та припиняти їх, а також розшукувати осіб, які ухиляються від нагляду.

Адміністративний нагляд припиняється постановою судді у разі зняття судимості або достроково, якщо піднаглядний перестав бути небезпечним для суспільства і позитивно характеризується за місцем проживання та місцем роботи; автоматично у разі закінчення терміну, на який його встановлено, якщо його не було продовжено, у разі засудження піднаглядного до позбавлення волі або в разі його смерті.

Піднаглядні зобов'язані зареєструватись в органі внутрішніх справ за місцем проживання і реєструватись у місцевому органі внутрішніх справ щоразу, коли залишають місце постійного проживання в особистих справах і з дозволу міліції більш ніж на добу; з'являтись за викликом міліції і давати необхідні пояснення; повідомляти працівників міліції про зміну місця роботи чи проживання і про виїзд за межі проживання у службових справах.

Дії піднаглядних постановою судді можуть бути обмежені:

  • забороною залишати будинок (квартиру) у визначений час — не більше восьми годин на добу;
  • забороною перебування у визначених місцях району (міста);
  • забороною виїзду чи обмеженням часу виїзду за межі району (міста) в особистих справах;
  • необхідністю реєстрації в поліції від одного до чотирьох разів на місяць.

Джерела

Посилання

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.