Адміралтейський (острів)

Острів Адміралтейський (англ. Admiralty Island) острів архіпелагу Олександра, розташований у штаті Аляска, Сполучені Штати Америки (Північна Америка).

Адміралтейський
англ. Admiralty Island
Затока Віндфалл-Гарбор

Карта
Мапа острова Адміралтейський
Мапа острова Адміралтейський
Географія
57°44′00″ пн. ш. 134°20′00″ зх. д.
Місцерозташування Північна Америка
Аляскинська затока
(Тихий океан)
Акваторія Тихий океан
Група островів архіпелаг Олександра
Площа 4362  км² (132-ге місце)
Довжина 154  км
Ширина 56  км
Берегова лінія 973  км
Найвища точка 1477 м
Країна
 США
Регіон Аляска
Район неорганізований боро, Гуна-Анґун
Населення 650 осіб (2000)
Адміралтейський
Адміралтейський (Канада)
Адміралтейський
Адміралтейський (Аляска)

 Адміралтейський у Вікісховищі

Географія

Острів в Аляскинській затоці, що у північних широтах Тихого океану, на південному-сході штату Аляска, та відділений від материка, на сході протокою Стівенс, ширина якої, в самій вузькій частині становить 5 км. На заході, від островів Чичагова та Баранова відділений Чатемською протокою шириною до 14 км. На півдні розташовані острови Купреянова та Кую. Простягся з півночі на південь на 154 км, при максимальній ширині до 56 км, довжина берегової лінії становить 973 км[1]. Має площу: за одними даними 4264, за іншими 4362 км²[1] (5-те місце на Алясці, 7-ме в США та 132-ге у світі). Найбільша висота 1477 м[1]. Острів складається з вершин підводного гірського хребта, який тягнеться вздовж узбережжя Канади і Аляски. Рельєф гористий, береги круті, сильно порізані, головним чином фіордами. Острів складений переважно пізньопротерозойськими інтрузивними та метаморфічними породами.

Населення острова Адміралтейський у 2000 році становило 650 осіб. Тут проживає переважно індіанський народ Тлінгіти[2]. Найбільший населений пункт Ангун (444 особи, 2016).

Історія

Вперше з європейців острів було відкрито і досліджено учасником Ванкуверської експедиції (1791–1795) Джозефом Відбі в липні-серпні 1794 року, на кораблі «Діскавери (1789)». Острів був названий відомим мореплавцем, капітаном корабля і керівником цієї експедиції Джорджем Ванкувером на честь Британського Адміралтейства, у якому він служив[3].

Економіка

На острові з 1989 року працює велика шахта з видобутку срібла, як супутній продукт добувають також золото, цинк і свинець. Тут є великі поклади бурого вугілля.

На північній частині острова з 1904 року функціонує маяк Point Retreat Light[4][5].

Фауна

Переважна частина острова (3868 км²), є заповідником Адміралтейський[6] — національна пам'ятка природи (на мапі острова забарвлена сірим кольором, див. картку статті), в якому живе до 1700 бурих ведмедів, тобто на кожного жителя острова доводиться майже по три ведмеді. Також на острові водяться чорнохвостий олень, снігові кози, селиться більше як 5000 білоголових орланів, в прибережних водах мешкають тюлені, морські свині (дальфіни) і морські леви, в найбільшу затоку острова, Сеймур-Канал, часто заходять горбаті кити, а в річках водиться багато лосося[7]. На ведмедів та снігових кіз ведеться організоване полювання[8].

Панорама

Панорама острова Адміралтейський

Див. також

Примітки

  1. UN SYSTEM-WIDE EARTHWATCH Web Site. Admiralty
  2. Introducing Admiralty Island на сайті lonelyplanet.com (англ.)
  3. Vancouver, George, and John Vancouver (1801). A voyage of discovery to the North Pacific ocean, and round the world I–VI. London: J. Stockdale. (англ.)
  4. Point Retreat The Lighthouse Directory. University of North Carolina at Chapel Hill. Процитовано 26-01-2018
  5. Маяки Аляски на сайті uscg.mil (англ.)
  6. Tongass National Forest на сайті fs.fed.us (англ.)
  7. Admiralty Island National Monument на сайті travelalaska.com (англ.)
  8. Alaska Bear Guides, LLC на сайті alaskabearguide.com (англ.)

Посилання

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.