Адмірал флоту Радянського Союзу

Адміра́л Фло́ту Радя́нського Сою́зу  — вище військове звання Військово-морського Флоту Збройних Сил Радянського Союзу з 1955 до 1991 рр.

Адмірал флоту Радянського Союзу
Парадний погон Адмірала Флота Радянського Союзу «Маршальська зірка» Адмірала Флота Радянського Союзу
Країна  СРСР
Вид збройних сил Військово-морський флот СРСР
Створено 3 березня 1955
Скасовано 1991
Вище звання Генералісимус Радянського Союзу
Нижче звання Адмірал флоту
Рівноцінні звання Маршал Радянського Союзу

Введено Указом Президії Верховної Ради СРСР від 3 березня 1955 року. Відповідало званню Маршал Радянського Союзу.

Раніше, з травня 1945 року до березня 1955 року, до звання «Маршал Радянського Союзу» прирівнювалося звання «адмірал флоту». Військове звання Адмірал Флоту Радянського Союзу було надано лише трьом воєначальникам. Це:

  1. Кузнєцов Микола Герасимович (3 березня 1955), позбавлений звання 17 лютого 1956, посмертно відновлений 26 липня 1988)
  2. Ісаков Іван Степанович (3 березня 1955)
  3. Горшков Сергій Георгійович (28 жовтня 1967)

Знаки розрізнення

На погонах — велика п'ятикутна зірка з променями, що виходять з-під неї, і чорним якорем на червоному тлі посередині і розташований по вертикальній осі погона герб СРСР. Аналогічні погони носили і адмірали флоту в 1945—1955 роках. На рукавах — п'ять смуг (1 широка і 4 середніх) і зірка в лавровому вінку.

Особливим знаком розрізнення звання Адмірала Флоту Радянського Союзу була та, що також носилася на шиї платинова з діамантами «Маршальська Зірка», що не відрізнялася від аналогічного знаку розрізнення Маршалів Радянського Союзу.

Джерела

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.