Академія ДТЕК

Акадéмія ДТЕК (англ. DTEK Academy, рос. Академия ДТЭК) — корпоративний університет енергетичної компанії ДТЕК. Стратегічний холдинг ДТЕК здійснює управління трьома операційними субхолдингами з активами в традиційній енергетиці, в альтернативній енергетиці, у видобутку вуглеводнів. ДТЕК входить до складу фінансово-промислової групи «Систем Кепітал Менеджмент» (СКМ), акціонером якої є Рінат Ахметов. Генеральний директор ДТЕК Максим Тімченко. Академія ДТЕК заснована в 2010 році як єдиний центр управління знаннями на всіх підприємствах ДТЕК: від робітників до топ-менеджерів. Являє собою інструмент побудови ідеології та методології роботи з талантами компанії.

DTEK Academy (укр. Академія ДТЕК)
Тип бізнес
Засновано 2010
Штаб-квартира Україна, Киев, 01032, ул. Жилянська, 75
academydtek.com

Є членом міжнародних асоціацій CEEMAN і EFMD. З 2013 року надає послуги в сфері навчання зовнішнім клієнтам.

Орієнтири Академії до 2020 року:

Таланти — підготувати 70 % талановитих співробітників для зайняття управлінських позицій.

Підвищити якість підготовки робітничих за 87 професіями в Україні.

Підготувати нове покоління HR бізнес-партнерів на міжнародному ринку.

Історія

Академія ДТЕК заснована в березні 2010 року в Донецьку.

В той самий час запущено МВА програму «Енергія Знань», яка створена для керівників середньої та вищої ланки. У травні 2010 р. стартувала програма для топ-менеджерів «Енергія Лідера», в основу якої покладена концепція розвитку по 5 ролям лідера ДТЕК: Лідер, Стратег, Оператор, Наставник, Командний гравець. У розробці програм брали участь провідні бізнес-школи Європи та України, в тому числі LBS, INSEAD та Києво-Могилянська бізнес-школа.

Крім модульних програм для керівників, на базі Академії ДТЕК проводяться програми розвитку компетенцій, професійне навчання, дистанційні online-курси, навчання іноземним мовам і спеціальні програми для кадрового резерву та наступників програми ТОП-50.

У листопаді 2010 року створено культурологічний проект Кіноклуб Академії ДТЕК як неформальний метод розвитку персоналу.

Також в 2010 році запущено проект Інститут Внутрішніх Тренерів з числа співробітників підприємств для впровадження єдиної системи навчання у філіях Академії ДТЕК.

З 2011 року Академія ДТЕК стала членом міжнародних асоціацій бізнес-освіти CEEMAN і EFMD.

У 2012 році запущено другий культурологічний проект English Speaking Club за участю носіїв англійської мови.

У 2012 році реалізовано масштабний проект «Модернізація системи навчання на виробництві підприємств Групи ДТЕК», в рамках якого розроблені професійні та освітні стандарти з 5-ти ключових професій, створені 2 Кафедри ДТЕК при вищих навчальних закладах (ДонНТУ, Донецьк, і НГУ, Дніпропетровськ) та 13 філій Академії ДТЕК на базі навчальних центрів підприємств. 30 листопада 2012 р. проведена перша міжнародна практична конференція для топ-менеджерів та HR-керівників «Корпоративне навчання: виклики та перспективи».

19-20 вересня 2013 р. організована друга міжнародна конференція «Корпоративне навчання: від витрат до інвестицій».

27 червня 2014 р. розпочато серію майстер-класів за участю міжнародних професорів та експертів для бізнес-спільноти України . Перший майстер-клас «Як управляти в умовах невизначеності» провів Девід Сноуден, провідний експерт з стратегічного мислення, засновник унікальної системи планування в умовах невизначеності Кеневін (Сynefin).

Липень 2014 р. — вперше в Україні професійний стандарт з професії «Гірник підземний», розроблений ДТЕК, затверджено Міністерством освіти України Архівовано 2 квітня 2015 у Wayback Machine. як державний стандарт професійно-технічної освіти.

У липні 2014 р. стартував третій культурологічний проект Дебат-клуб, покликаний розвивати навички публічних виступів, переконання і впливу, активного слухання і роботи із запереченнями.

18 вересня 2014 р. відбулося відкриття Академії ДТЕК у Києві. У жовтні 2014 р. стартував проект «HR- кав'ярня» Академії ДТЕК, що включає 12 засідань для HR-керівників на ключові теми ефективного функціонування HR-системи і актуальних тенденцій у сфері управління персоналом.

Листопад 2014 р. — майстер-клас Рональда Хайсмана, професора Школи економіки Erasmus, Роттердам, за темою «Ризик-менеджмент».

Також у листопаді 2014 р. реалізовані дві нові культурологічні ініціативи — Фото-клуб і Творча майстерня, націлені на розвиток креативності та нестандартних підходів до вирішення бізнес-задач.

З 2015 року Академія ДТЕК стала партнером проведення низки всеукраїнських конференцій та HR-клубів: Team Forum 3 «Підкорюючи серця співробітників», Human Capital Insights, Форум HRD, HR-Land і HR-Space.

Березень 2015 — старт програми «HR Бізнес-партнер», націленої на розвиток функції HR як бізнес-партнера в професійному співтоваристві.

Статистика

Щорічно близько 92,5 тис. співробітників проходять навчання на базі Академії ДТЕК.

Існує більше 1000 програм навчання.

Проводиться навчання по 128 робітничими професіями.

Реалізовано більше 100 корпоративних програм для зовнішніх клієнтів.

На підприємствах ДТЕК діє 13 філій Академії.

Інститут внутрішніх тренерів налічує більше 300 тренерів і 850 внутрішніх експертів.

5 нових методів неформального розвитку (клубна система Кіно-клуб, Дебат-клуб, Speaking Club, Творчі майстерні, Фото-клуб).

Програми

Програма «Енергія Лідера» — для топ-менеджерів і власників бізнесу.

МВА-програма «Енергія Знань» — для керівників середньої та вищої ланки.

HR Бізнес-партнер — для HR-керівників і фахівців середніх компаній.

Тренінги за компетенціями — для фахівців, менеджерів і керівників середньої ланки управління.

Виробничий менеджмент — для керівників виробничих підприємств.

Нагороди

У 2010 р. — переможець II Всеукраїнського конкурсу проектів з КСВ від Центру розвитку корпоративної соціальної відповідальності в номінації «Трудові відносини» з проектом по створенню корпоративного університету.

Електронний навчальний курс Академії ДТЕК «Введення у вугільну промисловість» зайняв перше місце у всіх чотирьох номінаціях конкурсу «Найкращий електронний курс, створений за допомогою програми-редактора Courselab 2010», організованого компанією WebSoft.

У 2011 р. електронний курс «Основи енергетичної галузі» також здобув перемогу в конкурсі компанії WebSoft.

Квітень 2011 р. — переможець професійної премії Trainings INDEX 2011, заснованої компанією «Амплуа» в номінації «Ефективний старт системи навчання та розвитку персоналу».

У листопаді 2011 р. Академія здобула титул «HR-БРЕНД Україна 2011» в рамках незалежної щорічної премії HeadHunter.

У 2013 році проект «Покоління ДТЕК», спрямований на співпрацю з вищими навчальними закладами України, отримав престижну премію Human Capital 2013.

Вересень 2014 р. — Лауреат премії «Кришталева піраміда» в 2-х номінаціях: Корпоративний університет 2014 і HR-проект року 2014.

Грудень 2014 р. — премія «Найкращий роботодавець України» за версією видання «Капітал».

Партнери

Посилання

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.