Академія медичних наук СРСР

Акаде́мія меди́чних нау́к СРСР — вища наукова медична установа в СРСР.

Академія медичних наук СРСР
Тип Академія наук
організація
Засновано 1944
Материнська
організація
Академія наук СРСР

Створена в 1944 році.

ЇЇ приємниками є Російська Академія Медичних Наук, створена в 1992 році та Національна Академія Медичних Наук України, започаткована в 1991 році. та утверджена законом Верховної Ради України в листопаді 1992 р.

Структура і склад

За статутом до складу А. м. н. Входить 100 дійсних чл. і 150 член-кореспондент

Найвищим керівним органом А. м. н. є Загальні збори дійсних членів; ці збори скликаються не менше 1 разу на рік. У період між Загальними зборами роботою А. м. н. керує Президія, що складається з президента, З віце-президентів, акад.-секретаря та 2 чл. Президії. Крім того, до Президії входять 3 акад.-секретарі відділів А. м. н.

Вона має 3 відділи:

Кожний з відділів об'єднує ряд підпорядкованих АМН науково-дослідних установ (всього — 26 інститутів); деякі з них розташовані в УРСР (інститути інфекц. хвороб, геронтології та експеримент. патології в Києві) і в ін. республіках.

При Президії А. м. н створено 50 проблемних комісій.

Завдання

Гол. завданням А. м. н. є вивчення актуальних питань теорії і практики медицини, наук. апробація найважливіших винаходів у медицині та сприяння впровадженню їх в практику, підготовка висококваліфікованих наук. кадрів, консультативна, організац. й методична допомога наук. мед. і біол. закладам, а також координація наукових досліджень всіх наукових установ медичного профілю СРСР і країн народної демократії.

А. м. н. всіляко сприяє розвиткові мед. і біол. наук в СРСР, зокрема впровадженню профілактичного методу, що є провідним методом рад. медицини.

Література

Посилання

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.