Акула-янгол американська

Акула-янгол американська (Squatina dumeril) — акула з роду акула-янгол родини акулоянголові акули. Інші назви «атлантична акула-янгол» та «піщаний диявол».

?
Акула-янгол американська

Біологічна класифікація
Царство: Тварини (Metazoa)
Підцарство: Справжні багатоклітинні (Eumetazoa)
Тип: Хордові (Chordata)
Підтип: Черепні (Craniata)
Надклас: Щелепні (Gnathostomata)
Клас: Хрящові риби (Chondrichthyes)
Підклас: Пластинозяброві (Elasmobranchii)
Надряд: Акули (Selachimorpha)
Ряд: Акулоянголоподібні (Squatiniformes)
Родина: Акулоянголові акули (Squatinidae)
Рід: Акула-янгол (Squatina)
Вид: Акула-янгол американська
Squatina dumeril
(Lesueur, 1818)

Посилання
Вікісховище: Squatina dumeril
Віківиди: Squatina dumeril
ITIS: 160787
NCBI: 303946
Fossilworks: 246593

Опис

Загальна довжина досягає 1,3-1,5 м при вазі 16 кг. Голова та тулуб доволі сплощені. Від морди уздовж середини спини проходять шипи. Вони більш виразні у акуленят, ніж у дорослих акул. Очі увігнуті та розташовані на верхній частині голови. Рот неширокий, вусики короткі. Зябрових щілин — 5. Зуби вузькі та гострі, в основі помірно широкі. Грудні плавці, які чітко відокремлені від тулуба, дуже широкі. На спині присутні 2 плавця. Анальний плавець відсутній. Забарвлення верхньої частини тіла сіро-коричневе з нечіткими чорними плямочками. Черевна сторона білого кольору з червоними цяточками. Грудні плавці мають червону облямівку.

Спосіб життя

Це бентофаг. Тримається середніх глибин — від 40 до 250 м, інколи до 1290 м. Взимку воліє до більших глибин, влітку — мілину. Зустрічається на континентальному шельфі. Живиться дрібними костистими рибами, двостулковими молюсками й ракоподібними. Атакує здобич, лежачи на дні.

Статева зрілість настає при розмірі 0,9-1,1 м. Це яйцеживородна акула. Самиця з лютого до червня народжує від 4 до 25 акуленят завдовжки 25-30 см. Вагітність триває 1 рік.

Ця акула не агресивна, проте може атакувати людину, якщо та буде її переслідувати.

Розповсюдження

Мешкає біля узбережжя Західної Атлантики, на півдні від Нової Англії (США) до Мексиканської затоки, вздовж Куби, на Ямайці, від Нікарагуа до Венесуелі.

Джерела

  • Leonard Compagno, Marc Dando, Sarah Fowler: Sharks of the World. Princeton University Press, Princeton und Oxford 2005, S. 138 ISBN 978-0-691-12072-0
  • Castro, J.H. (2011). The Sharks of North America. Oxford University Press. pp. 167—169. ISBN 978-0-19-539294-4.
This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.