Алтин-Депе

Алтин-Депе — городище бронзової доби (2300—1900 до Р. Х.), виявлене на південному заході Туркменістану. Займало площу 25 га. Місто виникло на основі місцевої землеробської громади. Було обнесене фортечним муром з саману та прямокутними сторожевими вежами. У центрі поселення знаходився храм-зіккурат шумерського виду із зображенням голови бика. Артефакти (вироби зі слонової кістки, печатки, фаянсові намиста) свідчать про тісні зв'язки поселенців з носіями Хараппської цивілізації. Глиняні статуетки свідчать про існування колісного транспорту. При розкопках Алтин-Депе виявлені знаки, що нагадують протоеламськю та протошумерськю піктографію, а також Хараппську писемність. Культура поселення занепадала без слідів зовнішнього впливу.

Алтин-Депе
Держава  Туркменістан і  Іран[1]
Адміністративна одиниця Torkaman Countyd
Статус спадщини Іранська національна спадщинаd[1]
Вказівки, як дістатися شهرستان ترکمن، بخش گمیشان، دهستان جعفربای شرقی، روستای آلتین تخماق[1]

В III тисячолітті до Р. Х. в двох центрах ранньоміських цивілізації на півдні Середньої Азії — Алтин-Депе і Намазга-Тепе — проживало від 5000 до 10 000 осіб. [2]

Господарство

Жителі поселення займалися поливним землеробством і скотарством (верблюдарство). Зберігало своє значення полювання. Високої майстерності досягало ремесло.

Зовнішній вигляд носіїв

Антропологічно жителі Алтин-Депе були європеоїдами середземноморської раси.

Мовна приналежність

Науковці припускають про приналежність творців культури до протодравидських мов[3].

Примітки

Посилання

Вікісховище має мультимедійні дані за темою: Алтин-Депе

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.