Альдгісл II

Альдгісл II (д/н — бл. 748) — напівлегендарний король фризів в 734748 роках.

Альдгісл II
Народився 719
Помер 741 або 748
Діяльність монарх
Титул король фризів
Посада King of the Frisiansd
Термін 734—748 роки
Попередник Поппо
Наступник Гундеболд
Батько Радбод?
Діти Гундеболд, Радбод і 1 донька

Життєпис

Найбільш ранні відомості про нього містяться в праці історика XV століття Йоханна Лейденського. Більше відомостей про Альдгісла II навів історик XVI століття Еггерік Бенінг у «Фризькій хроніці», що створив записи на «старих» джерелах. Згідно з цими авторами Альдгісл II був сином і спадкоємцем короля фризів Радбода і панував в 723—737 роках. Альдгіслу II приписувалось заснування міст Горна і Алкмара. Згідно з переказами, братом і співправителем Альдгісла II був Поппо, і незабаром після того, як той 734 року загинув у битві проти Карла Мартела, Альдгісл помер від горя. За даними Еггеріка Бенінг, король був похований в Ставорене поруч зі своїм батьком. Новим правителем фризів став його старший син Гондеболд. Ще один син Альдгісла II Радбод II — також був правителем фризів, а дочка Конівелла (в хрещенні Адель) стала дружиною знатного фриза Абельріка і матір'ю Утрехтських єпископів Фредеріка і Альберіка II.

В подальшому правління Альдгісла II розглядали у 734—748 роках. Втім сучасні дослідники ставлять існування та правління цього короля під сумнів, оскільки в ранньосередньовічних хроніках відсутні записи про нього. Разом з тим він міг правити частиною фризів на схід від річки Лауерс нинішній Гронінген і Східна Фризія), адже володіння франків простягалися лише до річки Лауерс. Втім його титул ймовірно не був визнаний.

Джерела

  • Halbertsma H. Frieslands Oudheid. — Groningen: Rijksuniversiteit Groningen, 1982. — стор. 791—798
  • Bachrach B. Merovingian Military Organization, 481—751. — Minneapolis: University of Minnesota Press, 1992. — P. 104. — ISBN 0-81660-621-8
  • Delbanco W. Eggerik Beninga // Biographisches Lexikon für Ostfriesland. — Aurich, 1993. — Bd. I. — стор. 45—5
  • Kees C. Nieuwenhuijsen. De afstamming van de Hollandse graven // De Nederlandsche Leeuw. — 2009. — Т. 126, № 2. — стор. 29—39
This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.