Альянс «Майдан»

Алья́нс «Майда́н» — об'єднання громадян та громадських організацій з метою координації зусиль з розбудови громадянського суспільства в Україні, побудови правової держави, відповідальної перед суспільством.

Альянс «Майдан»
Девіз Вільна людина
у вільній країні!
Дата заснування червень 2005 року
Тип об'єднання громадян та громадських організацій
Офіційний сайт maidan.org.ua

Опис

Члени Альянсу «Майдан» — дуже різні за своїми уподобаннями, поглядами на життя, професіями, географічним місцем перебування, досвідом та активністю, які вирішили координуватися і спільно діяти для «громадського самозахисту» у найширшому розумінні цього слова.

Альянс — це інструмент взаємодії, а не ще одна ієрархічна структура. Альянс передбачає дієву участь, а не формальне членство. Альянс за задумом є значно ширшим, ніж існуючі на сьогодні громадські організації та рухи.

Альянс дозволяє різним активним спільнотам громадянського сектору дізнатися одне про одного і скоординувати свої зусилля «тут і тепер», для вирішення конкретної проблеми.

Участь у Альянсі передбачає долучення до одного з існуючих проектів, або започаткування нового проекту, який вкладається в рамкову стратегію. Єдине обмеження — релігійні та політичні об'єднання не можуть бути учасниками Альянсу.

Основними задачами Альянсу є моніторинг, активний захист, утвердження та розширення конституційних прав та свобод в Україні.

Членами Альянсу «Майдан» є громадські організації та громадяни України, серед яких ГІМЦ «Всесвіт», Харківська правозахисна група та інші.

Координація учасників Альянсу відбувається на Сайті «Майдан»

Офіційна реєстрація

Листом за № 013462 від 13.07.06 Заступник міністра юстиції пан Д. М. Котляр сповіщає нас, що відповідно до закону ВГО Альянс «Майдан» внесена в книги обліку громадських організацій, легалізованих шляхом повідомлення про заснування, та значиться за № 186 від 12 липня 2006 року.

Юридичним представником Альянсу Майдан з 23 листопада 2012 року є Громадська організація Інформаційний центр Майдан Моніторинг

Принципи руху

  1. Принцип ненасильницького спротиву.
  2. Принцип колективного лідера.
  3. Принцип відсутності минулого.
  4. Принцип копілефту.
  5. Принцип особистого внеску.
  6. Принцип толерантності та різноманіття.
  7. Принцип надпартійності.
  8. Принцип опори на власні сили.
  9. Принцип ідейної згуртованості.

Діяльність

Стратегія

Стратегія Альянсу Майдан викладена в Меморандумі Майдану (2005). Меморандум містить перелік практичних завдань, спрямованих на подолання пост-тоталітарного стану в Україні, утвердження принципу «влада відповідальна перед народом, суспільство контролює владу», захист, утвердження та розширення людських прав і свобод, утвердження верховенства права.

Напрямки

  • рівний доступ до правосуддя;
  • участь громадян у місцевому самоврядуванні;
  • участь громадян у розробці соціальної політики;
  • громадський контроль за владою;
  • свобода мирних зібрань;
  • свобода інформації, свобода слова, свобода преси, свобода творчості;
  • права територіальних громад;
  • право вільно обирати та бути обраним;
  • право на безпечне довкілля;
  • право на отримання освіти;
  • право на отримання медичної допомоги.

Акції, кампанії та проекти

Див. також

Примітки

Джерела

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.