Амазія

Амазія — гіпотетичний суперконтинент, який за деякими припущеннями має виникнути на Землі через 50-250 млн років[1] з центром на Північному полюсі.

Зміни форми континентів з часом (за різними уявленнями)
Зміни континентів

Загальний опис

Відповідно до гіпотези, висунутої Россом Мітчеллом та його колегами з Єльського університету на основі аналізу магнітних властивостей древніх порід, Північна та Південна Америки зіллються воєдино і потім разом мігруватимуть на північ у напрямку до Євразії. Вони утворять єдиний суперконтинент, названий вченими Амазія. Австралія також буде зміщатися на північ і перебуватиме поряд з Індією.

Гіпотезу Амазії протиставляють двом іншим, згідно з якими суперконтинент буде утворений або на місці стародавньої Пангеї (сучасний Атлантичний океан) або зі зворотного боку Земної кулі — на місці Тихого океану. Оскільки ці припущення мають відповідно назви інтроверсії й екстроверсіі, свою гіпотезу вчені називають ортоверсією.

Також варто зазначити, що гіпотезу Амазії побудовано згідно з відомими закономірностями у формуванні суперконтинентів в минулому. Так, Пангея розміщувалася під кутом 90 ° по відношенню до попереднього суперконтинента Родинії. А Родинія натомість — під кутом 90 ° до Нуни, що існувала 3 млрд років тому. Амазія також імовірно розташовуватиметься під кутом 90 ° до Пангеї.

Моделі континентів

Теперішні моделі континентів (2012)
7 континентів: Антарктика Північна Америка Південна Америка Європа Азія Африка Австралія
6 континентів:АнтарктикаАмерикаЄвропаАзіяАфрикаАвстралія
АнтарктикаПівнічна АмерикаПівденна АмерикаЄвразіяАфрикаАвстралія
Північна АмерикаПівденна АмерикаЄвропаАзіяАфрикаАвстралія
5 континентів:АнтарктикаАмерикаЄвразіяАфрикаАвстралія
АмерикаЄвропаАзіяАфрикаАвстралія
4 континенти:АнтарктикаАмерикаАфрика-ЄвразіяАвстралія
2 континенти:Західний континентСхідний континент

Див. також

Примітки

Література

  • Kerri. Amasia to take North Pole position // Nature. — 2012. — 8 February 2012
  • Mitchell Ross N., Kilian Taylor M., Evans David A. D. // Supercontinent cycles and the calculation of absolute palaeolongitude in deep.
This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.