Амапа

Амапа́ (порт. Amapá) — штат Бразилії, розташований у Північному регіоні. Його площа становить 142 тис. км² (18-тий), населення — 477 тис. (26-тий, найменший штат Бразилії). Штат розташований біля гирла річки Амазонка, майже повністю вкритий тропічним лісом. Амапа була сформована як федеральна територія у 1943 та як штат у 1988 році. Столиця та найбільше місто штату Макапа, скорочена назва штату «AP».

Амапа
Amapá
Герб Прапор
Інші штати Бразилії
Країна Бразилія
Столиця Макапа
Найбільше місто Макапа
Регіон Північний
Географічні характеристики
Площа 142 816 км²
Населення
  - Повне
  - Густота

477 тис.
3,3 1/км²
Часовий пояс GMT-3
Показники
ІРЛП 0.753 – середній
ВВП 3,08 млрд. реалів
Інше
Губернатор Велдес Ґоес
(Waldez Góes)
Етнікон Amapaense
Засновано
Код ISO 3166-2BR-AP
Інше

Штат має форму ромбу, межує на півночі з Суринамом і Французькою Гвіаною (вздовж р. Ояпок), на півдні та заході — зі штатом Пара. На сході штату — узбережжя Атлантичного океану.

Територія Амапи займає північно-східну частину Амазонської низини, покрита більш, ніж на 90 % тропічним дощовим лісом, практично не зачеплений діяльністю людини. Близько 40 % території належить басейну Амазонки, інші річки впадають в Атлантичний океан.

Найвища точка хребет Тумук-Умак (Серра-Тумукумаки), що на кордоні з Суринамом й Французькою Гвіаною (висота над рівнем моря — 701 м) на території національного парку Тумукумаки.

Клімат

Територію штату перетинає екватор, клімат — типовий екваторіальний, без сухого сезону, кількість опадів щомісяця — не менше 35 мм. Відносно сухий сезон наступає в серпні-листопаді (не більше 100 мм у місяць), у січні-травні випадає 300—400 мм, за рік — понад 2500 мм. Середньомісячна температура в Макапі — від +25,7°С у лютому до +27,9 °C у жовтні. Уночі температура не падає нижче +20 °C, вдень — не перевищує +35 °C, у районах на узбережжі океану різниця нічних та денних температур становить всього декілька градусів.

Див. також

Посилання

 Французька Гвіана Атлантичний океан
 Суринам Атлантичний океан
 Пара  Пара  Пара
This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.