Анатолійська кішка

Анатолійська кішка (англ. Anatoli) порода кішок, що була визнана Всесвітньою федерацією кішок (WCF).

Анатолійська
Дві дорослі особи
Походження  Туреччина
Кіт свійський (Felis catus)

Історія

Як і ангорські і ванські кішки, анатолійська кішка вважається аборигенною, природною породою, що сформувалася в умовах високогірного озера Ван, розташованого на Вірменському нагір'я в Туреччині [1]. Зважаючи на нещодавні дослідження, здійснені групами генетиків із США, вдруге здичавілі кішки з популяції, що живуть в Східній Анатолії сучасної Туреччини, є нащадками найдавніших одомашнених кішок. Тобто одомашнення кішки відбулося в цьому регіоні, а не в Єгипті, як вважалося раніше.

Дикі популяції цих кішок поширені також і в низинних, тепліших районах усього регіону, на території від Ірану до Кавказу та Іраку, включаючи Вірменію і південь Росії. Навіть бувши вдруге здичавілими, кішки в цих популяціях являють собою велику цінність саме своєю близькістю до генотипу так званого «дикого типу» домашньої кішки. Що культурнішою й одомашненішою є порода, то більша ймовірність появи генетичних розладів і успадкованих захворювань. Не випадково анатолійські кішки відрізняються жвавістю темпераменту, достатньо високим для тварин інтелектом і хорошим здоров'ям.

Примітки

  1. Анатолійське кішка (Турецька короткошерста). Архів оригіналу за 22 серпня 2013. Процитовано 16 листопада 2012.
This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.