Англійська тонна

Англійська тонна (довга тонна) (англ. long ton, gross ton, weight ton) — назва одиниці вимірювання маси, яка в англійській системі мір називається «тонна», що використовується для того, щоб відрізнити її від інших одиниць з тією ж назвою (в інших системах мір).

1 англійська тонна = 20 довгим хандредвейтам = 2240 торговим фунтам = точно 1016,0469088 кілограмам.

Англійська тонна використовувалася у Великій Британії і країнах Співдружності націй. Вона була замінена метричною тонною після офіційного переходу на метричну систему. Крім того, англійська (або довга) тонна обмежено використовується в США, в основному для вимірювання водотоннажності суден. Стандартною тонною в США є коротка тонна. Обидві одиниці визначені як 20 хандредвейтів, проте визначення хандредвейтів в англійській і американській системах мір розрізняються.

В англійській мові написання слова, що позначає традиційну тонну (англ. ton), відрізняється від написання слова, що означає метричну тонну (англ. tonne).

Див. також

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.