Анджела з Фоліньйо

Анджела з Фоліньйо (італ. Angela da Foligno; 1248, Фоліньйо 4 січня 1309, Фоліньйо) — свята Католицької церкви, італійська черниця-францисканка, містикиня, письменниця.

Анджела з Фоліньйо
Народилася 1248[1][2][…] або 1248[3]
Фоліньйо, Провінція Перуджа, Умбрія, Італія[1]
Померла 4 січня 1309[1] або 12 січня 1309[3]
Фоліньйо, Провінція Перуджа, Умбрія, Італія[1]
Поховання Умбрія і Провінція Перуджа
Діяльність черниця, Franciscan tertiary
Знання мов латина[4]
Конфесія католицька церква

Біографія

Вона народилась в забезпеченій і, можливо, знатній сім'ї. Вийшла заміж в двадцять років, народила кількох дітей. Під час сповіді, в свідомості своїх гріхів, мала видіння святого Франциска і усвідомила порожнечу її життя. З цього часу вона почала вести духовне життя, присвячене вищій досконалості.

Через три роки мати Анжели померла, а через кілька місяців чоловік і діти. Разом з однією служницею на ім'я Масазуолою, яка була її супутницею, вона почала позбуватися своєї власності й жити у покаянні. У 1291 році Анжела вступила до Третього ордена святого Франциска. Вона попросила про духовний супровід францисканського монаха на ім'я Арнольдо, який став її духівником.

Праця

Книга її видінь під назвою «Книга Анджели з Фоліньо» була записана на латині її духівником братом Арнальдо, складається з 70 глав і є однією з яскравих пам'яток католицької містики. Це розповідь про життя і досвід, в основному особистого характеру, спілкування з Ісусом Христом. Згідно Анджелою, основою містичної релігійності була любов до Христа. Споглядаючи земне життя Христа і його страждання, людина вчиться Його любити і Його наслідувати, і таким чином людина приходить сприйняття Христа-людини, який страждав за людей як людина, і в той же самий час є Богом, який спасає грішників.

На російську мову книгу переклав Лев Карсавін, вона була видана у Києві в 1996 році під назвою «Откровения блаженной Анджелы».

Книга «Откровения блаженной Анджелы»

Духівник Анджели склав її видіння і повчання які записував протягом її життя в одну книгу. При перекладах їх порядок могли міняти, єдиного правильного порядку не існує. Анджела заохочувала людей молитися і вглядатися в життя Ісуса Христа. Цитати з книги: Про молитву:

Молитвой и в молитве обетают Бога. И молитва бывает троякою, вне которой не обретают Бога. Бывает молитва телесная (словесная), духовная и сверсущая. Телесная всегда бывает со звуком слов и телесными движениями, как то преклонениями и другими поклонами. И я никогда не оставляю этой молитвы, так как иногда когда я желала упражнять себя в духовной, обманывалась я и одолевала меня леность или сон и так утрачивала я ее, и поэтому упражняю я себя в телесной молитве.

Про земне життя Ісуса Христа:

Итак, знай, что эта книга жизни есть не что иное как Христос, Сын Божий, Слово и Мудрость Отца, который явился так, чтобы образовать нас своею жизнью, смертью, учением. Надлежит посмотреть какова была эта жизнь, которую Он свершил в смертном теле. Ибо жизнь его пример и образец для всякого желающего спастись.

Про бідність і терпіння:

Ведь если бы могли мы обладать царством Его через посредство золота, серебра, драгоценных камней и богатств, мужества, мудрости и силы, не могло бы принадлежать царство небесное всем, так как не у всех есть это. Ему же угодно было чтобы достигали мы царства Его тем, чем легко и во всякое время могут обладать люди и чем можем мы преизобиловать. Ведь нет никого, кто бы не смог, если захочет, стать бедным ради Христа, кто не мог бы трудиться или хоть серцем переносить покаяние и презрение, ибо никто не может окончить земной жизни без чего-нибудь из этого.

Про страждання:

Несчастные мы и воистину жалкие! Не только не заботимся о страданиях и земных казнях, которые суть средства и лекарства против грехов, но даже отвергаем предложенные нам мудрейшим врачем... Ибо небесный врач лучше, чем сам немощный и несмышленный человек, знает, каких страданий и неприятностей искать для очищения, наставления и совершенствования души.

Прославлення

Беатифікована в 1701 році. 9 жовтня 2013 року Римський папа Франциск зарахував Анджелу з Фоліньйо до лику святих.

День спомину — 4 січня.

Примітки

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.