Андрей Бродер

Андрей Зара Бродер (івр. אנדרי זרי ברודר) — румунсько-американський науковець у Гуглі, науковий співробітник та віце-президент обчислювальної реклами для компанії Yahoo!, а також віце-президент з досліджень AltaVista. Він також працював у дослідницькому центрі IBM як ведучий інженер і головний технічний директор Інституту IBM для пошуку та аналізу тексту.

Андрей Бродер
Народився 1953
Бухарест, Румунія
Країна  Ізраїль
Діяльність інформатик
Alma mater Стенфордський університет і Техніон
Заклад IBM, Yahoo! і Google
Науковий керівник Дональд Кнут
Членство Association for Computing Machinery
Нагороди

Премія Канеллакіса (2012)

Seoul Test of Time Awardd (2017)

Дійсний член ACMd (2007)

Походження та навчання

Андрей Бродер народився в Бухаресті (Румунія) в 1953 році. Його батьки були лікарями, а батько — відомим онкологічним хірургом.

Вони емігрували до Ізраїлю в 1973 році, коли Бродер навчався на другому курсі коледжу в Румунії на факультеті  електроніки Бухарестського політехнічного університету. Він вступив на ЕЕ-відділ Техніону — ізраїльського технологічного інституту. Бродер закінчив цей виш у 1977 році, здобувши ступінь бакалавра з відзнакою. Потім він був прийнятий до програми PhD в Стенфорді, де він спочатку планував працювати в системній сфері. Його першим радником був професор Джон Лерой Геннессі.

Отримавши «високий прохід» за добре кваліфікованими алгоритмами, професор Дональд Кнут, вже лауреат премії Тюрінга і переможець Національної медалі, запропонував йому спрівпрацю. Бродер завершив свою докторську дисертацію у Дональда Кнута в 1985 році.[1]

Наукова кар'єра

Потім Андрей Бродер вступив до нещодавно заснованого Center Systems Research Center в Пало-Альто. У DEC SRC Андрей був залучений до AltaVista  з самого початку, допомагаючи йому працювати з дубльованими документами та спамом. Коли компанія AltaVista відійшла від Compaq, яку придбав DEC, Андрей Бродер став його технічним директором, а потім головним науковим співробітником та віце-президентом з досліджень. У 2002 році він приєднався до IBM Research в Нью-Йорку, щоб побудувати свій пошуковий продукт.

У 2005 році він повернувся до Силіконової долини та веб-індустрії, як співробітник Yahoo та віце-президент. Там він заклав основи нової дисципліни: обчислювальної рекламної діяльності, науки про відповідність реклами користувачам і контекстів. У Yahoo, Андрей Бродер також допоміг побудувати Yahoo! Дослідження (Yahoo! Research) в одній з провідних веб-дослідницьких організацій.

У 2012 році Андрей Бредер перейшов до Google як ведучий вчений, де він переключив увагу на інший аспект WWW досвіду, широкомасштабної персоналізації.

Наукові досягнення

У 1989 році він відкрив (незалежно від Девіда Олдоса) алгоритм генерації єдиного дерева обкладинки заданого графа[2].

За останні п'ятнадцять років Андрей Бродер розробив декілька алгоритмів систем і концепцій, принципових для науки та технології на www. Деякі з основних моментів включають: в 1997 році, Бродер керував розробкою першого практичного рішення для пошуку майже дубльованих документів у веб-масштабах, використовуючи «шінглінг», щоб зменшити проблему до проблеми з перехрестям і «мін-хешування» або побудувати «нариси» наборів.

Це був новаторський проект у сфері район-чутливого хешування. У 1998 році він винайшов перший практичний тест, щоб запобігти маскарування роботів від маскування під людину під час доступу до вебсайтів, часто називають CAPTCHA.[3] У 2000 році Андрей Бродер, то на Altavista, спільно з колегами з IBM та DEC SRC, провели перший масштабний аналіз веб-графіку та визначили модель стрільби веб-графа[4]. Приблизно у 2001—2002 роках Бродер опублікував уявний фрагмент, в якому він охарактеризував відмінності між класичним інформаційним пошуком та пошуком в Інтернеті та представив зараз широко прийняту класифікацію веб-запитів у навігаційну, інформаційну та транзакційну[5].

Нагороди та почесні звання

Андрей Бродер є співробітником Асоціації обчислювальної техніки та Інституту інженерів з електротехніки та електроніки (IEEE).

Він був одним з лауреатів Премії Канеллакіса у 2012 році за свою роботу з мін-хешуванням.[6]

Примітки

  1. Андрей Бродер(англ.) в проєкті «Математична генеалогія».(англ.) в проекті «Математична генеалогія».
  2. Broder, Andrei (1989). Generating random spanning trees. Foundations of Computer Science: 442–47. Процитовано 9 лютого 2016.
  3. US 6,195,698, "Method for selectively restricting access to computer systems", published 2001-02-27
  4. Broder, Andrei; Ravi Kumar; Farzin Maghoul; Prabhakar Raghavan; Sridhar Rajagopalan; Raymie Stata; Andrew Tomkins; Janet Wiener (2000). Graph structure in the web. Proceedings of the 9th World Wide Web Conference.
  5. Broder, Andrei (2002). A taxonomy of Web search. SIGIR Forum.
  6. ACM Paris Kanellakis Theory and Practice Award. ACM. Процитовано 5 листопада 2020.

Посилання

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.