Антимагнітна пломба

Антимагнітна пломба (від лат. plumbum свинець) або антимагнітна наклейка, індикатор магнітного поля — пристрій, що служить для індикації впливу магнітних полів на охоронюваний об'єкт і допомагає в зменшенні крадіжок енергоресурсів (електроенергії, води, газу, тепла, палива).

Приклад антимагнітної пломби.

Загальний опис

Антимагнітна пломба являє собою наклейку, засновану на спеціальному пломбувальному скотчі. Вона оснащена герметичною капсулою, в якій знаходиться чутливий до магнітного поля елемент (суспензія, рідкісноземельні метали). Мікроскопічні частинки, що містяться в суспензії, чутливі до магнітних полів. Шляхом зміни свого первісного стану і поширення всередині капсули чи зміні малюнка, вони сповіщають про вплив магніту на лічильник контролю споживання електроенергії. Індикаторна пломба монтується шляхом наклеювання на корпус контролюючого лічильника.

Приклад антимагнітної пломби.

Як і в усіх пломбах, захист від підробки забезпечує індивідуальний номер, який наноситься поліграфічним способом або за допомогою лазера пропалюється на наклейці та капсулі.

Відмінності

Антимагнітні пломби відрізняються способом індикації від впливу магніту (залежно від технології виробництва)[1], чутливістю на різну силу магнітних полів (вимірюється в мілітесла), конструкцією капсули і захистом від впливу на неї, розміром наклейки, кольором наклейки, способом нанесення унікального номера, температурним режимом роботи[2].

Додаткова інформація

Технології індикації можуть бути захищені патентами[3] залежно від виробників.

Попит на антимагнітні пломби збільшується з кожним роком. Цей ефект викликаний подорожчанням енергоресурсів і можливістю придбання неодимових магнітів. Індикатор магнітного поля наклеюють в районі ймовірного впливу магніту. У приладах обліку це рахунковий механізм, контактна група тощо. Залежно від сили магніту і спрямованості магнітних полів для індикації впливу на прилад обліку, таких антимагнітних пломб може бути кілька.

Примітки

Посилання

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.