Антонінський ґебіт

Антоні́нський ґебі́т, окру́га Антоні́ни (нім. Kreisgebiet Antoniny) — адміністративно-територіальна одиниця генеральної округи Волинь-Поділля Райхскомісаріату Україна з центром у Антонінах, що існувала протягом німецької окупації Української РСР.

Kreisgebiet Antoniny
Антонінський ґебіт
Держава Німецька імперія
Райхскомісаріат Україна
Генеральна округа Волинь-Поділля
Уряд
 - Ґебітскомісар Шірер[1]
Площа
 - Повна 1759[2] км²
Населення (1943)
 - Усього 111 205
Джерело: territorial.de

Історія

Округу утворено о 12:00 1 вересня 1941 року[3] на території Антонінського, Базалійського і Красилівського районів Кам'янець-Подільської області. Станом на 1 вересня 1943 р. Антонінський ґебіт поділявся на 3 райони: район Антоніни (нім. Rayon Antoniny), район Базалія (нім. Rayon Basalia) і район Красилів (нім. Rayon Krassilow)[3] — які збігалися межами з трьома передвоєнними радянськими районами: Антонінським, Базалійським і Красилівським.

Керівний орган ґебіту — ґебітскомісаріат мав у своєму підпорядкуванні районові управи, що являли собою середню ланку у структурі місцевого самоврядування. Органами нижчого рівня у цій системі були волосні управи, які виникали на місці розпущених радянських сільрад і керували кількома населеними пунктами. Так, у Антонінському районі було створено 14 волостей, кожна з яких налічувала по 2-4 села. У кожному селі було утворено сільську управу з виборними старостою і писарем.

У Антонінах виходило друковане видання «Світлий промінь». Відомі випуски з 28 вересня 1941 по 1944 рік. Його редактором був В. Прибатень.[4]

5 березня 1944 року адміністративний центр округи селище Антоніни зайняли радянські війська [5].

Примітки

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.