Апостольська адміністрація
Апосто́льська адміністрація (лат. apostolica administratio; ісп. administración apostólica; італ. amministrazione apostolica; порт. administração apostólica) — територіальна одиниця Римо-католицької церкви, прирівняна до діоцезії. Апостольські адміністратури встановлюється в тих випадках, коли з яких-небудь серйозних причин повноцінна дієцезія не може бути заснована (Кодекс канонічного права, глава 371 § 2). У числі можливих причин можуть фігурувати невизначеність меж дієцезії в зв'язку з територіальними претензіями держав одна до одної, складності у відносинах між Церквою і державою та інші. Також — Апосто́льська адміністрату́ра (нім. Apostolische Administratur, пол. administratura apostolska).
Список
В даний час в Католицькій церкві існують 9 апостольських адміністратур, з них 7 - латинського обряду, 1 - візантійського та 1 - персональна адміністратура:
- Апостольська адміністратура Атирау (Казахстан)
- Апостольська адміністратура Кавказу (Грузія та Вірменія)
- Апостольська адміністратура Естонії
- Апостольська адміністратура Киргизії
- Апостольська адміністратура Призрен (Косово)
- Апостольська адміністратура Узбекистану (Узбекистан)
- Апостольська адміністратура Харбіна (Китай)
- Апостольська адміністратура Південної Албанії - адміністратури візантійського обряду, що відноситься до Албанської католицької церкви
- Персональна апостольська адміністратура св. Жана Марі Віаннея - адміністратура без територіальних кордонів, сформована папою Іоанном Павлом II в 2002 році для групи бразильських традиціоналістів, що перебували в Священицькому братстві св. Пія Х і відновили спілкування з Святим Престолом.
Джерело
- Шематизм греко-католицького духовенства Апостольської Адміністрації Лемківщини. Львів, 1936.
- Католическая энциклопедия. Т.1. Издательство францисканцев. М, 2002