Ара Шіраз

Ара Шіраз (вірм. Արա Շիրազ), справжнє ім'я Арамазд Ованесович Карапетян (вірм. Արամազդ Հովհաննեսի Կարապետյան; 8 червня 1941 18 березня 2014) — вірменський художник-скульптор, Заслужений художник Вірменської РСР (1979), Народний художник Республіки Вірменія (2010), Лауреат Президентської премії Республіки Вірменія[1].

Ара Шіраз
вірм. Արա Շիրազ

При народженні вірм. Արամազդ Կարապետյան
Народження 8 червня 1941(1941-06-08)
Єреван, Вірменська РСР, СРСР
Смерть 18 березня 2014(2014-03-18) (72 роки)
  Єреван, Вірменія
(інсульт)
Поховання Пантеон імені Комітаса
Національність вірмени
Країна  Вірменія
Навчання Єреванський художньо-театральний інститут (1966)
Діяльність скульптор, художник
Твори Andranik statue, Yerevand, Monument to Alexander Myasnikyand, Q16388712?, Tigran Petrosyan's monumentd і monument to Paruyr Sevakd
Батько Шираз Ованес Татевосович
Мати Капутікян Сільва Барунаківна
Брати, сестри   Sipan Shirazd і Vanand Shirazd
Нагороди

 Ара Шіраз у Вікісховищі

Життєпис

Арамазд Карапетян народився у родині поетеси Сільви Капутікян і поета Ованеса Шираза (Карапетяна)[1]. У віці 9 років записався в гурток художньої самодіяльності у школі, вибравши скульптуру. Закінчив Єреванський державний художньо-театральний інститут у 1966 році. Учасник численних виставок юних художників республіканського, всесоюзного та міжнародного рівня. Член Спілки художників Вірменії з 1968 року, організатор виставок у Москві, Ленінграді та Тбілісі. Учасник фестивалю вірменського мистецтва «Від Урарту до сьогодення» (Париж, 1970). У 1977 році отримав звання Заслуженого художника Вірменії, в 1979 році удостоєний Державної премії за барельєф «Орли» на даху готелю «Двін» (Єреван, 1978).

Шираз був відомий як автор скульптурних портретів (Вільяма Сарояна, Пабло Пікассо, Ерванда Кочара, Ованеса Шираза, Вруїра Галстяна і багатьох інших), активно захоплювався персонажами з вірменської міфології, епосів і казок, а також образами діячів мистецтва. Роботи Шираза виставлені в Музеї сучасного мистецтва і Національної галереї Вірменії в Єревані[1], в Третьяковській галереї і Державному музеї мистецтв народів Сходу в Москві.

У 1987 році Арамазд Карапетян обраний президентом Спілки художників Вірменії та членом Секретаріату Спілки художників СРСР. Картини і скульптури авторства Шираза знаходяться у багатьох приватних колекціях в Москві, Санкт-Петербурзі, Тбілісі, Єревані, Бейруті, Парижі, Лондоні, Нью-Йорку, Лос-Анджелесі, Чикаго, Детройті, Монреалі та інших містах світу[2].

Вибрані роботи

Примітки

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.