Артремфіт

Артремфіт (син. Суглобова миша) — патологічне утворення, кістково-хрящове або кісткове тіло або звапнілий згусток фібрину, що вільно плаває в порожнині суглоба і може бути защемлене між поверхнями суглоба. Воно виникає в результаті відриву частини суглобового хряща з самої кістки. Найчастіше це захворювання вражає саме колінний суглоб, і в рідкісних випадках ліктьовий. Набагато рідше суглобова миша вражає плечовий і тазостегновий суглоби.

Етіологія

У порожнині колінного суглоба суглобова миша може утворитися за такими причинами:

  • Наслідком травм ноги, вивихів і переломів, коли в результаті різкого руху і настільки ж різкого розтягування м'язів і сухожиль відривається шматочок хряща, а часом і кістки.
  • Дегенеративні та запальні захворювання колінного суглоба, які руйнують хрящову тканину і супроводжуються утворенням наростів, часто розвивається на фоні артрозу.
  • Наслідок хвороби Кеніга, професійного захворювання людей, які зайняті постійною фізичною працею.

Суглобова миша зазвичай буває одинична, розміри від 2 мм до кількох сантиметрів в діаметрі. За формою:

  • подібна до зерна рису;
  • круглої форми;
  • у вигляді багатогранних ті;
  • у вигляді безформних уламків.

З патологоанатомічної точки зору, розрізняють: фіброзні, фібринозні, жирові, кісткові і хрящові суглобові миші.

Симптоми

Несподіваний гострий біль та блокада суглоба — це головні симптоми з якими звертаються хворі. Іноді суглобова миша протікає зовсім безсимптомно, це пов'язано із тим що уламок попадає в суглобову щілину. Безсимптомний перебіг хвороби може призвести до запалення суглоба, що вже має свої симптоми такі як набряк суглоба та підняття температури.

Перша допомога

Потрібно зафіксувати коліно у нерухомому положенні тугою пов'язкою із еластичного бинта, це робиться для того щоб попередити нові напади. Після цього хворого можна транспортувати до лікарні.

Діагностика захворювання

Для діагности призначають такі дослідження:

  • рентген — це найпростіший та швидкий метод діагностики.
  • комп'ютерна томографія, яка деталізує і розширює клінічну картину. Вона здатна з'ясувати точні координати і характер зміщення кісткових уламків.
  • артроскопію — один з найбільш вірних методів огляду, який використовується при деяких неточностях клінічної картини хворого.
  • магнітно-резонансну томографію (МРТ).Під час цього дослідження, лікар може детально розглянути стан менісків і пошарово вивчити хрящову і кісткову тканину колінного суглоба.

Додатково хворому призначаються деякі аналізи крові: ревмопробу (комплекс імунологічних аналізів крові), біохімічний та загальний.

Лікування

Медикаментозного лікування захворювання немає, застосовують тільки хірургічне видалення. Сучасна методика видалення полягає у виконанні артроскопії. При цьому відпадає необхідність у широких розрізах. Через проколи в області суглоба вводиться збільшуюча оптична система, що дозволяє помітити найменші частинки. Після такої операції гіпсові пов'язки не накладаються і строгий постільний режим не призначається. Необхідно лише носіння спеціальних пов'язок або наколінника.

Література

  1. Майкл Доэрти «Клиническая диагностика болезней суставов» (С.?)
  2. И. А. Реуцкий «Физическая диагностика заболеваний суставов, мышц, фасций, сухожилий»(С.?)
  3. Карел Левит «Мануальная терапия»(С.?)
  4. В. П. Евдокименко «Гонартроз»(С.?)
  5. «Методическое пособие по диагностике и лечению деформирующих артрозов суставов» (Коллектив авторов, Казанская ГМА.)(С.?)
  6. Г. А. Иваничев «Мануальная терапия»(С.?)
  7. А. М. Вейн «Боль и обезболивание»(С.?)
This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.