Атеїстична держава

Атеїсти́чна держа́ва держава, в якій атеїзм є основною доктриною; атеїстична пропаганда виходить від органів влади.

Частка атеїстів у деяких країнах

Атеїзм у СРСР

Атеїстичними державами були СРСР та інші країни соціалістичного табору. Після Жовтневого перевороту Радянський Союз став першою у світі країною масового атеїзму, де право атеїстичної пропаганди було закріплено в конституції (ст. 127).

У СРСР було створено товариство «Спілка войовничих безвірників» (1925). У різні часи виходили атеїстичні видання: газета «Безбожник» (1922–1941), журнали «Безбожник» (1925–1941), «Атеїст» (1922–1930), «Войовничий атеїзм» (1931) та ін. Виходили атеїстичні журнали «Наука і релігія» (з 1959) та «Людина і світ» (з 1965). В університетах, педагогічних, медичних, культурно-просвітницьких вищих і середніх спеціальних навчальних закладах було запроваджено курс «Основи наукового атеїзму». Велася підготовка кадрів пропагандистів атеїзму на спеціальних атеїстичних факультетах вечірніх університетів марксизму-ленінізму, у гуртках тощо.

Інші держави

У Народній Соціалістичній Республіці Албанія під проводом Енвера Ходжі було заборонено будь-яку релігію. Албанія проголосила себе першою у світі атеїстичною державою[1]. У сучасному світі — на сьогодні атеїстичними є В'єтнам та КНДР. Де-факто такою є Швеція, в якій, за оцінками експертів, проживає від 46 % до 85 % атеїстів. Деколи до цього списку відносять Китай.

Десять найбільш атеїстичних країн

У 2005 році ресурс Washington Profile опублікував 50 найбільш атеїстичних країн світу[2]. У першу десятку увійшли:

Див. також

Примітки

Література

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.