Атмосферна хімія

Атмосфе́рна хі́мія, хімія атмосфери — галузь науки, що вивчає хімічні процеси, що відбуваються в атмосфері. Атмосферна хімія — міждисциплінарна наука, що знаходиться на стикові хімії навколишнього середовища, фізики, метеорології, комп'ютерного моделювання, океанографії, геології, вулканології тощо. Дослідження в атмосферній хімії також тісно переплітаються з такими науками, як кліматологія.

Схема хімічних та транспортних процесів, що відбуваються в атмосфері. (англ.)

Загальний опис

Склад і хімія атмосфери є важливими з багатьох причин, але головне — через взаємовплив між атмосферою і живими організмами. На склад атмосфери Землі сильно впливають антропогенні фактори, і деякі зміни в атмосферному складі шкідливі для людського здоров'я, впливають на врожаї та, загалом, на екосистеми.

Прикладами проблем, якими займається атмосферна хімія, є:

Атмосферна хімія досліджує причини, що викликають ці проблеми, і в разі їх розуміння та теоретичного обґрунтування, пропонує можливі шляхи вирішення цих проблем. Методи вирішення згодом перевіряються та пропонуються для застосування.

Еталонна атмосфера (controlled atmosphere) — у атмосферній хімії — штучно виготовлений газовий зразок чистого повітря, який може містити чітко визначені кількості певних контамінантів, що звичайно використовується як стандарт для калібрування аналітичних приладів.

Див. також

Джерела

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.