Атіс (персонаж Енеїди)

Атіс (лат. Atys) — персонаж поеми Вергілія «Енеїда». Товариш Асканія та пращур римського роду Атіїв, з якого походила Атія — матір імператора Октавіана Августа.

Атіс
лат. Atys
Династія Атії

Атіс згадується у п'ятій главі «Енеїди», де описуються Троянські ігри — змагання підлітків-вершників. Він зображений ватажком однієї з трьох турм, поряд з Асканієм та Пріамом, сином Політа. Атіс названий товаришем Асканія та пращуром рода Атіїв[1].

Німецький дослідник Конрад Трібер вважав, що Атіс був включений до поеми, щоб підвищити престиж плебейського роду Атіїв, з якого походила Атія Бальба — матір імператора Октавіана Августа. Іншим прикладом такого прославлення, було включення Атіса Сільвія до списку царів Альба-Лонги[2].

Дослідник Луїс Фельдман розглядаючи образ Асканія в Енеїді вказав, що під час доросління хлопчик повинен був заводити друзів. Тому Вергілій для реалістичності і ввів образ дитячого товариша Асканія[3]. Товариські стосунки Атіса та Асканія повинні булі символізувати близькість родів Юліїв та Атіїв[4].

Примітки

  1. Вергілій, V. 560—569.
  2. Trieber, 1894, s. 129.
  3. Feldman, 1953, p. 306.
  4. Старостина, 1979, коментар до книги V.

Джерела

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.