Афілійована особа

Афілійована особа (афільована особа[1][2]) — засновники та учасники емітента (крім акціонерів, які не є засновниками); особи, частка яких становить понад 10% у статутному фонді емітента; посадові особи емітента та члени їхніх сімей; особи, що діють від імені даного емітента за відповідним дорученням, або особи, від імені яких діє даний емітент; особи, які відповідно до законодавства України контролюють діяльність даного емітента; юридичні особи, що контролюються даним емітентом або разом з нею перебувають під контролем третьої особи; реєстратор, з яким підписано договір про обслуговування, його керівники та посадові особи [3].

Афілійована особа інвестиційного фонду чи інвестиційної компанії

  • інвестиційний керуючий, засновники, а також учасники, кожен з яких володіє не менш як 25 % інвестиційних сертифікатів [4].

Афілійована особа учасника

  • будь-яка особа, що володіє більш як 20 % у статутному фонді учасника конкурсної групи або в статутному фонді якої більш ніж 20 % належить учаснику конкурсної групи чи іншій юридичній особі конкурсної групи [5].

Афілійовані особи торговця

  • засновники; особи, частка яких у статутному фонді торговця від безпосереднього та/або опосередкованого володіння становить понад 5%; особи, частка торговця у статутному фонді яких становить понад 5%; особи, що перебувають у трудових відносинах з торговцем [6].

Див. також

Примітки

Джерела та література

  • Енциклопедия юриста
  • А.Т. Ковальчук - «Фінансовий словник». Друге видання. Київ. 2006.
  • Карчевський К.А. Порівняльно-правова характеристика поняття "афілійована особа"
  • Карчевський К.А. Родинний критерій поняття "афілійована особа" (в контексті правового режиму правочинів із заінтересованістю)

Посилання

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.