Ахуско

Ахуско (ісп. Ajusco науатль Axochco) — купольний вулкан висотою 3930 метрів, розташований за 28 км на південь від центру Мехіко, на території одного з його районів - Тлальпан. Є найбільшою точкою міста і входить до числа 15 найвищих вершин Мексики.

Ахуско
19°12′27″ пн. ш. 99°15′29″ зх. д.
Тип гора і Лавовий купол
Країна  Мексика
Гори Трансмексиканський вулканічний пояс
Висота 3936 м
Ідентифікатори і зовнішні посилання
GeoNames 3533120
peakbagger.com 8027
Ахуско

 Ахуско у Вікісховищі

Ахуско є частиною гірського ланцюга Сьєрра Ахуско-Чичинауцин, що входить в Трансмексиканський вулканічний пояс.

Назва

Найменування вулкану походить з мови науталь і може бути переведено як «жаб'яче місце», «вода, що б'є ключем» або «незайманий ліс у воді». У кожній з цих версій відображені присутність вододжерел і багата рослинність - саме на схилах вулкана формується частина струмків-приток річок Лерма і Бальсас, що мають колосальне значення для водопостачання, електропостачання та господарської діяльності не тільки Мехіко, але всієї центральної частини Мексики [1].

Туризм

Територія навколо Ахуско через свою близькысть до Мехіко дуже популярна як у містян, так і у приїжджих туристів. Тут можна покататися на гірських велосипедах або конях, організувати піший похід і, звичайно, спробувати піднятися на саму гору. З вершини вулкану можна помилуватися на всю долину Мехіко, а також на Попокатепетль, Істаксіуатль та Невадо-де-Толука.

Неподалік від Ахуско також розташовані найбільший в Латинській Америці парк розваг «Six Flags México », телекомпанія «TV Azteca», «Національний педагогічний університет», «Коледж Мехіко»та інші значущі для міста і країни будівлі і організації.

Також Ахуско важливий і з археологічної точки зору - на його схилах і вершині були знайдені артефакти доиспанского періоду. Найдавнішою спорудою є айяукаллі (будівля для жертвоприношень), залишки якого збереглися на вершині [1].

Примітки

  1. Гори Мексики: Ахуско і Шітле (Мехіко, Федеральний округ). ¡Це все Мексика!. 5 серпня 2014. Процитовано 30 грудня 2018.
This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.