Базиліка святих Івана і Павла

Базиліка святих Івана і Павла (лат. Basilica sanctorum Johannis et Pauli, італ. Basilica dei Santi Giovanni e Paolo) — католицький храм в Римі, Італія. Розташований на пагорбі Целій. Названа на честь святих Івана і Павла. Титулярна церква. Належить ордену Пасіоністів. Відома є через збережені під нею рештки давньоримських будівель, на яких вона частково і стоїть.

Базиліка святих Івана і Павла

41°53′11″ пн. ш. 12°29′32″ сх. д.
Країна  Італія[1]
Розташування Рим[1]
Тип Титулярна церква і мала базиліка
Стиль ранньохристиянська архітектураd
Дата заснування 1951

Базиліка святих Івана і Павла
Базиліка святих Івана і Павла (Італія)
 Медіафайли у Вікісховищі

Історія

Церква присвячена двом римським солдатам мученикам Івану і Павлу, які були страчені у 362 році на сьогоднішньому місці церкви під час переслідувань християн при мператорі Юліані Відступнику . Перша церква була побудована вже у 398 році при сенаторі Памахіі.

Церква декілька разів перебудовувалася, в тому числі у бароковому стилі. У результаті реконструкції у XII столітті з'явилися портик з колонами іонічного ордера і два кам'яні леви біля входу. Основна реставрація внутрішнього оздоблення проводилася у 1725 — 1734 р.: дерев'яна стеля, в абсиді з'явилася фреска роботи Кристофоро Ронкаллі (Помаранчо) «Спаситель у славі» (1588 рік).

Романська кампаніла, побудована у часи правління папи Адріана IV прикрашена кольоровими кахлями. У 1949 романський фасад церкви був відновлений.

У ході розкопок в XIX ст. в церковних підвалах були виявлені руїни римського цегляного будинку I — IV ст. з добре збереженими язичницькими і християнськими фресками (Венера, фігура з чашею в християнському ораторіумі), руїни античного храму Клавдія.

Кардинали титулярної церкви

Церква Святих Івана і Павла є титулярною церквою, кардиналом-священиком з титулом церкви Святих Івана і Павла

  • 1535—1540: Афонсу, архієпископ Лісабонський.
  • 21 лютого 2001: — Едуард Майкл Іган.

Посилання

  1. dati.beniculturali.it — 2014.
This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.