Бакалаврат

Бакалавра́т,[1] рідше бакалаврiа́т[2] (baccalaureate, від лат. baccalaureatus) — програма підготовки бакалаврів у вищих освітніх закладах багатьох країн світу та в Україні. Програма бакалаврату передбачає, як правило 3-річну початкову фундаментальну, підготовку в обраній сфері знань. Протягом навчання студент засвоює і базові відомості з інших наукових областей, переважно загальноосвітнього характеру. Програми бакалаврату — широкопрофільні, мають загальнонауковий і загальнопрофесійний характер.

В Україні термін навчання за програмами бакалаврату становить 4 роки. Проте, наприклад, у Польщі (та ЄС) на відміну від українських ВНЗ, на бакалавра гуманітарних та економічних спеціальностей необхідно навчатися лише 3 роки, на технічних — від 3,5 до 4 років.

Бакалаврат як вид кваліфікації прийнятий за міжнародною класифікацією і зрозумілий роботодавцям за кордоном. Фундаментальність підготовки на бакалавраті, її ґрунтовність дозволяє, за необхідності, легко змінити професію, оскільки відповідно до державного освітнього стандарту, програми підготовки бакалаврів за напрямами побудовані так, що дозволяють за 1 рік перейти до однієї з цілого ряду суміжних професій.

Примітки

Посилання

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.