Балдуїн II (граф Фландрії)

Балдуїн II Лисий (нім. Balduin II. (Flandern), фр. Baudouin II de Flandre; помер 10 вересня 918, похований в Сен-Бертіно, Гент) — граф Фландрії з 879 року. Старший син першого графа Фландрії Балдуїна I та його дружини Юдити Французької, дочки короля Західно-Франкської держави Карла II Лисого. Походив з Першого Фландрського дому.

Балдуїн II
Народився 863
Помер 10 вересня 918
Гент, Фландрія, Королівство Франція
Поховання
Церква Богоматері і Святого Петраd і Abbey of Saint Bertind : 
Діяльність граф
Титул граф
Рід Фландрський дім
Батько Бодуен I Залізна рука[1]
Мати Judith of Flandersd[1]
Брати, сестри Raoul of Flandersd
У шлюбі з Ælfthryth, Countess of Flandersd[1]
Діти Арнульф I Фландрський[1], Adelolf, Count of Boulogned[2] і Mathilde van Vlaanderen, Comtesse de St. Pold[2]

Біографія

Правління

Балдуїн II успадкував Фландрію після смерті свого батька в 879 році. Ранні роки його правління були затьмарені частими вторгненнями вікінгів.

Скориставшись припиненням нападу норманів, Балдуїн II зайнявся розширенням меж свого графства на південь. Він активно втручався в міжусобиці, які відбувалися в Західно-Франкському королівстві після повалення імператора Заходу Карла III Товстого, балансуючи між Едом Нейстрійським і Карлом III Простуватим. При цьому Балдуїн був не дуже розбірливий у засобах: в тому числі, за його наказом був убитий граф Герберт I де Вермандуа, винний у загибелі Рауля, брата Балдуїна[3].У підсумку, Бодуен II зміг поширити свою владу на області Кортрейк, Турне, Артуа, Тернуа та Булонь[4]і до кінця його правління Фландрія стала межувати з Вермандуа і Нормандією. Крім того, йому належала значна частина морського узбережжя між Звін і Соммою.

Між 884 і 899 роками Балдуїн II одружився з англосаксонською принцесою Ельфтріт[5], донькою короля Вессекса Альфреда Великого, поклав початок зв'язкам між Фландрією та Англією[6].

У 899 році король Карл III передав архієпископу Реймса Фульку абатство Сен-Вааст в Аррасі, яке до цього перебувало під контролем Бодуена II. В результаті конфлікту між графом Фландрії і архієпископом Реймса 17 червня 900 року Фульк був убитий Вінемаром, одним з васалів Балдуїна II.

Балдуїн II помер в 918 році. Графство Фландрія і всі основні володіння Балдуїна перейшли до його старшого сина Арнульфа I, а графство Булонь стало володінням його молодшого сина Адалульфа, чиї нащадки були васалами графів Фландрії.

Шлюб та діти

Дружина Ельфтріт (бл. 8777 червня 929), донька Альфреда Великого. Діти:

Література

  • Egon Boshof: Lothringen, Frankreich und das Reich in der Regierungszeit Heinrichs III. In: Rheinische Vierteljahrsblätter 42, Bonn 1978, S. 63—127.
  • Edward Le Glay: Histoire des comtes de Flandern jusqu’à l'avènement de la Maison de Bourgogne. Comptoir des Imprimeurs-unis, Paris MDCCCXLIII (1843).
  • Henri Platelle, Denis Clauzel: Histoire des provinces françaises du Nord. 2. Des principautés à l'empire de Charles Quint (900—1519). Westhoek-Editions / Éditions des Beffrois, 1989, ISBN 2-87789-004-X.
  • Cécile et José Douxchamps: Nos dynastes médiévaux (éditeur José Douxchamps). Wepion-Namur 1996, ISBN 2-9600078-1-6.
  • Georges-Henri Dumont: Histoire de la Belgique. Histoire/le cri, Bruxelles 1977, ISBN 2-87106-182-3.
  • Tanner, Heather J, Families, Friends and Allies: Boulogne and Politics in Northern France and England, c. 879—1160.

Посилання

Примітки

  1. Kindred Britain
  2. Lundy D. R. The Peerage
  3. Пиренн, стр. 50.
  4. Графи Булоні виявилися підпорядковані владі графа Фландрії
  5. Також в хартіях згадується з ім'ям Ельфруда, а у Ассера — Етельсвіт.
  6. Існують різні датування укладення шлюбу між Балдуїном і Ельфтріт, що лежать у проміжку між 884 (Genealogie Mittelalter) і 899 (Foundation for Medieval Genealogy) роками
  7. Дати народження дітей Бодуена II приблизно визначаються на основі даних про дату укладення шлюбу між їх батьками, однак сама датування цієї події в різних джерелах розташовується в проміжку між 884 і 899 роками.
  8. Невідома на ім'я дитина Балдуїна II, батько/мати якогось Хильдебранда, абатаСен-Бертіна.
This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.