Балтійська медаль

Балтійська медаль (англ. Baltic Medal) — медаль Сполученого Королівства Великої Британії та Ірландії за бойові дії (англ. Campaign medal), започаткована 26 квітня 1856 року для нагородження британських військовослужбовців флоту, морської піхоти, а також Королівських саперів і мінерів, які брали участь у Кримській війні 1854–1856 років на Балтійському морі. Хоча медаллю нагороджували за морські битви, але нею також відзначено 100 саперів, які успішно зруйнували фортеці Бормандсунд, під час Битви за Бормандсунд (3-16 серпня 1854 року), і Свеаборг (Суоменлінна) 9 серпня 1855 року.

Балтійська медаль
Baltic Medal
Країна  Велика Британія
Тип Медаль
Підстава Участь в Кримській війні
Статус Не вручається
Нагородження
Параметри 36 мм, срібло
Засновано: 26 квітня 1856 року
Нагороджені:
Черговість

 Балтійська медаль у Вікісховищі

Опис медалі

Медаль складається зі срібного диску діаметром 36 мм і стрічки (колодки) шириною 32 мм. Стрічка медалі жовтого кольору зі світло-блакитними краями. Оздоблення медалі було подібним до Кримської медалі, навіть стрічка була з тими ж кольорами, тільки навпаки розміщеними.

Аверс медалі,
зображення королеви Вікторії,
скорочене ім'я та титул латиною
«Victoria Regina»
Реверс медалі,
зображення «Британії»
з тризубом,
яка сидить на скелі
між двома фортецями
у ніг гармата,
та піраміда з ядер,
напис на диску «Baltic»
та дата 1854–1855

Пов'язані з Балтійською медаллю нагороди

Кримська медаль

За часів Кримської війни основні бойові дії Велика Британія вела в Криму. Для військовиків, які брали участь у бойових діях, була започаткована Кримська медаль. Кримська та Балтійська медалі дуже схожі як оздобленням і малюнками, так і кольорами стрічок.

Див. також

Примітки

    Посилання

    Джерела

    • Джослін Е. С., Літерленд А. Р., Сімпкін Б. Т. Британські битви та медалі, 1988 — Лондон. Спінк — ISBN 0-907605-25-7(англ.)
    • Джеймс А. Маккей, Пилип Мюссел Медалі. Щорічник, 2006 — Ханітон. ТОВ «Токен Паблішінг» ISBN 1-870192-70-2 (англ.)
    This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.