Медаль

Меда́ль (фр. medaille, лат. metallum) — невеликий, зазвичай круглий або овальний, плоский металевий виріб з рельєфним написом і зображенням. Випускається на згадку про якусь подію, з нагоди ювілейних та інших дат.

Медаль Василя Костянтина Острозького — зразок світської медалі XVI століття

Часто використовується як нагородний знак, що встановлений державами або авторитетними організаціями як нагороду за військові заслуги, трудові відзнаки, досягнення в галузі науки, техніки, культури, спорту, успіхи в навчанні, учасникам конкурсів, змагань, оглядів і таке інше. Або учасникам виставки за високу якість експонатів; тваринам (собакам, коровам і таке інше) — за породистість або інші якості. Медалі також випускають на честь визначної особи чи події з написом і зображенням.

Розрізняють лицьову (аверс), зворотну (реверс) і грань (гурт) сторони медалі. Зазвичай медалі кріпляться на колодці або планці. Колодка може бути покрита емаллю або обтягнута муаровою стрічкою певного забарвлення.

Існують:

Див. також

Посилання

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.