Бароло (вино)

Бароло — червоне сухе італійське вино, що виробляється у місцевості Ланге регіону П'ємонт[1]. Виробляється з винограду сорту Неббіоло. Має найвищу категорію якості — Denominazione di Origine Controllata e Garantita (DOCG), яку виноробна зона отримала у 1980 році. Назву вино отримало від родини Фалетті, маркграфів Бароло, які першими почали виробляти це вино. У Італії це вино називають також королівським, оскільки до його виробництва доклав зусиль король Карл Альберт. Вино виробляють у двох версіях: Barolo та Barolo Riserva. Barolo — час витримки 38 місяців, з них 18 місяців у бочках; у продаж потрапляє з 1 січня на четвертий рік після збирання врожаю. Barolo Riserva — 62 місяці, з них не менш 18 у бочках[2]; у продаж потрапляє з 1 січня на шостий рік після збирання врожаю. Виробництво вин Бароло дозволено у 11 комунах: Бароло, Кастильоне Фаллетто, Сералунга д'Альба, а також частково Монфорте д'Альба, Новелло, Ла Морра, Вердуно, Грінзане Кавоур, Діано д'Альба, Кераско та Родді.

Келих бароло, спостерігається характерний цегляний відтінок вина

Виробляється з винограду сорту Неббіоло, який має два біотипа італ. «Lampia» та італ. «Michet». Різниця між двома біотипами полягають в тому, що ягода Lampia крупніше, його колір менш насичений, ніж у Michet, який цінується вище. Неббіоло дуже теруарний сорт, чутливий до ґрунту, на якому росте. Неббіоло часто порівнюють з піно нуаром, а Бароло з бургундським винами. Вина з Неббіоло мають красивий, але ненасичений колір, цегляний відтінок. Бароло має чудовий аромат, інтенсивний, складний і елегантний: троянди, пелюстки фіалок, підлісок, трюфеля, червоні фрукти. Вино має великий вміст кислот і таніну, з гарним потенціалом зберігання.

Виробники: традиціоналісти і модерністи

У 1980-і рр. трапилася так звана "революція" яка розділила всіх виробників Бароло на два табори: традиціоналісти і модерністи. Модерністи зламали старі підвалини, вдихнувши нове життя в вина Бароло. Вони використовують барики (невеликі бочки з французького дубу) замість великих бочок і коротку мацерацию, їх вино виходить більш темним і насиченим за кольором, з ароматами ванілі і кави, солодкі таніни. Такі Бароло приємні і в молодому віці, вони користуються успіхом на міжнародному ринку, хоча мода на них проходить. Громадська організація "Barolo Boys" займається просуванням "модернових" вин.

Традиціоналісти залишилися прихильниками старих підходів у виробництві, їх філософія полягає в тому, що вино повинно говорити про себе саме, не варто змінювати його характер на догоду мінливим смакам. Традиційний підхід — тривала мацерація і великі бочки зі славонського дуба. Аромати комплексні, серед них черешня і шкіра. Протистояння традиціоналістів і модерністів триває і донині, хоча більшість критиків підтримує перших.

Примітки

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.