Батальйон імені Номана Челебіджіхана

Батальйон імені Номана Челебіджіхана — добровольче кримськотатарське збройне формування, створення якого розпочалось на початку 2016 року під час блокади на адміністративному кордоні з окупованим Кримом, назване на честь Номана Челебіджіхана — кримськотатарського політика і громадського діяча, першого Голови уряду Кримської Народної Республіки, організатора I Курултаю кримськотатарського народу, першого муфтія мусульман Криму, Литви, Польщі, Білорусі.

Батальйон імені Номана Челебіджіхана
крим. Noman Çelebicihan Batalyonı
Нарукавний знак батальйону
Засновано 2016
Країна  Україна
Чисельність батальйон
Гарнізон/Штаб  Херсонська область,
Генічеський район
Знаки розрізнення
Прапор батальйону

Медіафайли на Вікісховищі

Історія

Робота з формування батальйону триває. У ньому зможуть служити звільнені з полону захисники України, учасники АТО, а також ті, хто не хоче призиватися на окупованій території.

Особливістю підрозділу стане відсутність спиртного і халяльна їжа, яку готуватимуть для бійців.[1]

Незважаючи на те, що батальйон відомий як «кримськотатарський», він не стане мононаціональним, у ньому будуть служити представники різних національностей. Місцем його дислокації стане Херсонська область, прикордонні з Кримом райони.[1]

Батальйон отримував матеріальну допомогу з Туреччини — 120 комплектів камуфльованого однострою.

Станом на 18 січня 2016 року батальйон вже частково сформовано. До його лав записалися 250 людей з запланованої кількості у 580 осіб. Моделлю для формування батальйону був обраний так званий НАТОвський формат батальйону.[2] Батальйон дислокувався на адміністративному кордоні з Кримом біля с. Чонгар.[3]

Див. також

Примітки

  1. Опубликованы первые фото батальона имени Номана Челебиджихана. http://qha.com.ua/. Кримські Новини. 4 лютого 2016. Архів оригіналу за 30 листопада 2016. Процитовано 29 листопада 2016.(рос.)
  2. Татари вже наполовину сформували свій батальйон, який звільнятиме Крим. http://www.depo.ua/. Depo.ua. 18 січня 2016. Процитовано 29 листопада 2016.
  3. Рінгіс, Анастасія (1 листопада 2017). Чому я – киримли. І ви також. Українська правда (рос.). Процитовано 2 січня 2020.

Джерела

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.