Батон

Батон — поширений вид булочних виробів поряд з плетеними виробами, булками, сайками та булочною дрібницею. Батони виробляють з пшеничного борошна вищого, 1-го і 2-го ґатунку характерної витягнутої форми, вони розрізняються за рецептурою, деталями форми та обробкою поверхні. Батони випікають на залізних листах або керамічному деку в добре зволоженій пекарській камері при температурі 220—250 °C [1]. Слово «батон» також може вживатися стосовно інших харчових продуктів округлої витягнутої форми, наприклад, ковбаси.

Батон з косими надрізами

Відповідно до Держстандарту виділяють прості і поліпшені рецептури батонів в залежності від ґатунку борошна і використовуваної додаткової сировини: цукру, маргарину, олії. У рецептуру батонів з родзинками входять родзинки, а в тісто для гірчичних батонів додають гірчичну олію. Більшість батонів виробляються з довгастою формою і закругленими кінцями. Виняток становлять міські, особливі та столичні батони: у міських батонів загострені кінці, у особливих і столичних — подовжені затуплені або закруглені кінці. Більшість видів батонів мають на поверхні кілька косих надрізів, у студентських — один поздовжній надріз, а у гірчичного — наколи [2]. Крім естетичної функції надрізи на батонах допомагають уникнути тріщин в скоринці вироба та інших деформацій під час випікання[3].

Примітки

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.