Батумський археологічний музей

Батумський археологічний музей (груз. ბათუმის არქეოლოგიური მუზეუმი) — найстаріший в країні археологічний музей, розташований в Батумі (вул. Іллі Чавчавадзе, 77) у Грузії.

Батумський археологічний музей
груз. ბათუმის არქეოლოგიური მუზეუმი
41°38′35″ пн. ш. 41°37′55″ сх. д.
Тип археологічнийd
Країна  Грузія
Розташування Батумі
Засновано 1994
Батумський археологічний музей (Грузія)

 Батумський археологічний музей у Вікісховищі

Історія

Історія археологічного зібрання з розкопок, що проводилися в Аджарії, налічує понад сто років, проте для широкого огляду колекція була представлена лише в 1994 році[1] .

Нині у фондах музею зберігається 22800 експонатів[2] і унікальних знахідок з усією території Аджарії: монети, глиняний, скляний, золота і бронзова посуд різних історичних періодів, римські статуї, карбовані ікони, хрести, рельєфне зображення св. Георгія з давніх православних храмів, грецькі персні-печатки із зображеннями Гермеса, Афродіти та Ерота, які були виготовлені в найкращих майстернях Греції та багато іншого.

У 2014 році музей був реконструйований, в тому ж році відвідувачам представлено «Золотий фонд» (золота нумізматика та ювелірні вироби)[3] .

Крім експозиції, в музеї працює реставраційна лабораторія, де графічно і фотографічно фіксуються експонати, що знаходяться в фондах музею. Також до складу музею входить фотоархів і наукова бібліотека.

Експозиція

Грецькі срібні браслети

На другому поверсі музейної будівлі представлені експонати, що відносяться до кам'яного (ашельский період) і залізного віків (велика частина колекції — це предмети колхидської племінної культури).

На першому поверсі музею виставлені експонати античного періоду, раннього і пізнього середньовіччя, знайдені під час розкопок в античних і середньовічних фортецях Аджарії — Пічвнарському городищі античного періоду, а також на колхському (V ст. до н. е.), грецькому (V—IV ст. до н. е.) та елліністичному могильниках (IV—III ст. до н. е.). Представлений грецький та римський посуд античної епохи, а також грецькі й римські монети з розкопок в Гоніо-Апсароській фортеці (в тому числі з так званого «гонійського скарбу», знайденого археологами біля однієї з кріпосних стін гонійської фортеці). Крім того, в колекції представлені різні скульптурні зображення римлян, а також скульптурне зображення еллінського бога Серапіса, скляний та бронзовий посуд і римські прикраси.

В експозиції музею також знаходиться скарб із Хелвачаурі, який вказує на контакти Аджарії в ранньому Середньовіччі з арабським світом.

Примітки

  1. ბათუმის არქეოლოგიური მუზეუმი (груз.). Georgian museums. Процитовано 15 листопада 2018.
  2. Батумский археологический музей. Процитовано 15 листопада 2018.
  3. ბათუმის არქეოლოგიური მუზეუმის ისტორია (груз.). Процитовано 15 листопада 2018.
This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.