Бахрабад – Дакка

Бахрабад – Дакка – трубопровід, який сполучає газовий хаб Бахрабад зі столицею країни.

Дакка
Бахрабад
Пункти, сполучені трубопроводом

На початку 1980-х почалась розробка газового родовища Бахрабад, ресурс з якого спершу подали на південний схід країни (трубопровід Бахрабад – Читтагонг). В 1985-му також проклали трубопровід довжиною 69 км та діаметром 500 мм[1] у західному напрямку до столиці країни Дакки (точніше, до розташованого в її південно-східній частині району Демра). Він розрахований на робочий тиск у 6,9 МПа та має пропускну здатність 7 млн.м3 на добу. Поданий по трубопроводу ресурс передусім призначався для потреб електроенергетики – належних компанії BPDB ТЕС Siddhirganj та ТЕС Харіпур (остання стала до ладу в 1987-му), плавучої ТЕС Харіпур (1999), ТЕС Харіпур від Pendekar Energy (2001), ТЕС Siddhirganj  та ТЕС Харіпур, споруджених компанією EGCB (стали до ладу в 2010 – 2018 роках). При цьому варто відзначити, що всі ці об’єкти електроенергетики також розраховані на живлення від газопроводу Тітас – Дакка, який ще з кінця 1980-х подає ресурс найбільшого родовища країни Тітас.

З плином часу Бахрабад перетворився на газовий хаб, куди ресурс може надходити як з північного сходу країни через трубопровід Ашугандж – Бахрабад, так і з південного сходу через реверсований газопровід Бахрабад – Читтагонг, який тепер надає доступ до ЗПГ, імпортованого через термінал у Мохешкалі. При цьому в 2018-му напрямок Бахрабад – Дакка підсилили другою ниткою довжиною 60 км та діаметром 750 мм. Вона розрахована на робочий тиск у 6,9 МПа та має пропускну здатність 12,7 млн м3 на добу.[2]

На своєму шляху газопровід Бахрабад – Дакка проходить через район електроенергетичного кластеру Meghnaghat,[3] де діють розраховані на споживання блакитного палива ТЕС Meghnaghat від Pendekar Energy (стала до ладу у 2002) та ТЕС Meghnaghat від Summit Group (введена в експлуатацію в середині 2010-х). Також тут плануються зведення ще кількох потужних сучасних ТЕС.

Примітки

  1. GAS TRANSMISSION COMPANY LIMITED (GTCL) A COMPANY OF PETROBANGLA.
  2. Petrobangla 2019.
  3. Preparatory Survey on The Natural Gas Efficiency Project in The People’s Republic of Bangladesh FINAL REPORT.
This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.