Безвісти пропалий
Безвісти пропалий — особа, яка раптово зникла і місцеперебування якої невідоме[1].
Безвісти пропалими вважаються особи, які зникли під час катастроф, стихійного лиха, нещасних випадків (утопилися, накрило лавиною, засипало снігом тощо) і трупів яких не було виявлено. Такими також є жертви кримінальних злочинів.
Випадки, при яких зниклі особи можуть виявитися живими, але з певних причин не можуть або не хочуть повідомляти інформацію про місцезнаходження або взагалі ідентифікувати себе:
- літні люди та особи з різними психічними захворюваннями (наприклад, дисоціативна фуга) — часто не можуть дати про себе необхідну інформацію або навіть згадати своє ім'я;
- особи, які втратили зв'язок з рідними (бездомні, бродяги, самотні і т. ін.);
- неповнолітні, як правило, з неблагополучних сімей, з інтернатів, дитячих будинків, спеціальних шкіл для неповнолітніх правопорушників, які втікають в пошуках пригод, часто в результаті поганого поводження з ними — свідомо не виходять на зв'язок і переховуються від правоохоронних органів;
- люди, яким вигідно інсценувати смерть або безвісне зникнення (боржники, злочинці, перебіжчики, агенти розвідок) — також свідомо не виходять на зв'язок, залишають фальшиві докази злочину або нещасного випадку, часто такі діяння супроводжуються вбивством і ретельно приховуванням трупа самотньої людини, чиїм паспортом особа має намір заволодіти з метою зміни особистості;
- мисливці, рибалки, грибники, збирачі ягід, зниклі в безлюдній місцевості — найчастіше гинуть, але іноді виживають (буває, з серйозними травмами) і не можуть вийти на зв'язок через його недоступність.
Див. також
Примітки
Посилання
- І. П. Козаченко. Безвісти пропалий // Юридична енциклопедія : [у 6 т.] / ред. кол.: Ю. С. Шемшученко (відп. ред.) [та ін.]. — К. : Українська енциклопедія ім. М. П. Бажана, 1998. — Т. 1 : А — Г. — 672 с. — ISBN 966-7492-00-X.
This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.