Безенгійський льодовик

Безенгійський льодовик гірський льодовик на північному схилі Великого Кавказу.

Безенгійський льодовик
Безенгійський льодовик
43°03′24″ пн. ш. 43°05′48″ сх. д.
Країна  Росія[1]
Кавказ. Група українських альпіністів на Безенгійському льодовику.
Безенгійська ущелина. Вид на Безенгійський льодовик з привалу туристів.

Опис

Спускається від вершин Безенгійської стіни — безпосередньо Шхари і Джонгі-Тау до висоти 2000 м. Язик льодовика майже весь вкритий мореною довжиною 9 км. Льодовик дає початок р. Чорек-Хуломський басейну р. Баксан.

Район льодовика Безенгі є одним з найкрасивіших місць Кавказу c високими сніговими вершинами гір. Центральний район Головного Кавказького Хребта. За умовами сходження — це найсуворіший район Кавказу. Також це дуже віддалений високогірний район, далекий від цивілізації. Тут випадає найменша кількість твердих опадів у порівнянні з іншими популярними альпіністськими ущелинами.

В районі льодовика Безенгі та оточуючих його хребтів зосереджена велика частина кавказьких п'ятитисячників. У Головному Кавказькому хребті це масив Шхара-Джангітау-Катині, останній з яких лише трохи не дотягує до п'яти тисяч. Ця ділянка хребта обривається на північ крутими схилами, які отримали назву «Безенгійська стіна». Льодовик Безенгі відокремлює Безенгійську стіну від іншого масиву Міжіргі, що складається також з п'ятитисячників Дих-тау, пік Пушкіна, Міжіргі. Трохи східніше, трохи осторонь, лежить масив Коштан.

У верхів'ях льодовика розташовані Альпійські ночівлі (висота 3200). Нижче Безенгі (альптабір) (2500 м).

Див. також

Література

  • Б. А. Гарф. Безенгийское ущелье. — М.: Государственное издательство географической литературы, 1952.

Інтернет-джерела

  1. GEOnet Names Server — 2018.
This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.