Битва у бухті Пакоча

Морська битва при Пакоча, морська битва (29.5.1877), яка відбулася в південній бухті Пакоча, неподалік м. Макега, між перуанським (революційних сил) монітором «Ууаскар» (кап. Р. Астете) — 4 гармати, 1 мала гармата, ~100 чоловік, і британським Південноамериканським загоном (контр-адм. А. де Хорсі), який складався з двох кораблів, залізного фрегата «Шах» (кап. Ф. Бедфард) і корвета «Аметист» (кап. А. Чатфілд) — 40 гармат, торпеди, міни, 800 чоловік особового складу.

Битва у бухті Пакоча

Дата: 29 травня 1877 року
Місце: Бухта Пакоча
Результат: Невизначений
Сторони
 Велика Британія Перуанські повстанці
Командувачі
А. де Хорсі Луіс Герман Асесте
Військові сили
Неозброєний корабель HMS Shah (1873)
Дерев'яний корвет HMS Amethyst (1873)
монітор «Ууаскар»

Після ультиматуму де Хорсі, який був поставлений у відповідь на попереднє затримання і огляд монітором двох британських пароплавів і який був відкинутий Астете, британський загін робив спроби перехопити монітор. Тим часом перуанські урядові сили безрезультатно намагалися захопити «Ууаскар» у морській битві при Пачола (27.5.1877). Британцям вдалося знайти монітор 29.5.1877. На борту «Ууаскара» в цей час також перебував голова перуанської революції Н. де П'єрола. Починаючи з 15 год., британський загін намагався маневрами заблокувати рух монітора і артилерійським вогнем змусити його піддатися, або взяти на абордаж. Але значна перевага британців в артилерії і людях урівноважувалася малою осадкою і панциром монітора. У свою чергу, артилеристи перуанського корабля стріляли дуже погано. Обидві сторони неодноразово і безуспішно намагалися йти на таран. Нарешті, близько 17 год. де Хорсі наказав потопити перуанський корабель самохідною міною Уайтхед (торпедою). Близько 21 год. був проведений перший в історії постріл самохідною торпедою в бою, безрезультатно. Після приходу туману англійський загін вийшов з бою. Втрати сторін становили з перуанського боку — вбито 1 офіцер, з британської сторони — кілька поранених матросів.

Після подій

Після битви при Пакоча британський флот більше ніколи не посилав у бій дерев'яні кораблі. «Ууаскар» став першим в історії кораблем, який був атакований торпедою в бою у відкритому морі і який ухилився від такої атаки, а також першим і останнім залізним кораблем, який коли-небудь бився з британськими дерев'яними кораблями.

Джерела

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.