Бич-Лубенський Костянтин Михайлович

Костянтин Михайлович Бич-Лубенський (1860, Привілля  ?) — громадський діяч та письменник Харківщини. Театральний критик, мистецтвознавець. Брат Івана Бич-Лубенського.

Бич-Лубенський Костянтин Михайлович
Народився 1860(1860)
Привілля
Помер невідомо
Діяльність громадський діяч
письменник

Біографія

Народився у селі Привілля, Ізюмського повіту у дворянській сім'ї. Як і його брат Іван, походив з роду спадкових шляхтичів – новосанжарських сотників Бичів-Биченків. Костянтин Михайлович є прапрапраправнуком новосанжарського сотника, значкового товариша та отамана чугуївського (?) Григорія Йосиповича Бича (? - 1675 – 1743 – ран. 1751) [1]

Рано залишився без батька. Закінчив другу харківську гімназію, потім працював у міських установах. З юності Костянтин Бич-Лубенський захоплювався українською мовою та традиціями, стежив за розвитком української культури та невдовзі сам спробував писати українською мовою. Його кілька оригінальних творів та переклади з французької ще не були перевидані та зберігаються у Харківському міському архіві[2]. Пізніше він очолив харківське товариство імені Квітки-Основ'яненка. Останні відомості про Костянтина Бич-Лубенського припадають на 1916 рік, коли він виступив з промовою у товаристві, порівнявши Україну з біблейським Лазарем. Його доля після революції невідома[3].

Твори

  • Два попи
  • Заговорило
  • Таємна телеграма
  • Міць логіки
  • Микола Віталійович Лисенко (біографічно-музичний нарис)

Примітки

  1. Бич-Лубенский Григорий Михайлович. Откуда Родом (рос.). 17 листопада 2016. Процитовано 13 липня 2021.
  2. Архив литературный работ Константина Бич-Лубенского Архівовано 2015-04-02 у Wayback Machine.
  3. [недоступне посилання з червня 2019]

Джерела

А. Ф. Парамонов. БИЧ-ЛУБЕ́НСЬКИЙ Костянтин Михайлович // Енциклопедія сучасної України : у 30 т. / ред. кол. : І. М. Дзюба [та ін.] ; НАН України, НТШ, Коорд. бюро Енцикл. Сучас. України НАН України. К. : Поліграфкнига, 2003. — Т. 2 : Б — Біо. — С. 614. — ISBN 966-02-2681-0.

Бацак, Костянтин Юрійович (2019) Італійські оперні зірки харківської сцени 80-х років ХІХ – початку ХХ ст. Аспекти історичного музикознавства (18). С. 89-119.

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.