Блошенко Артем Олексійович

Арте́м Олексі́йович Блошенко — український дзюдоїст, майстер спорту України міжнародного класу, багаторазовий чемпіон та переможець національних та міжнародних турнірів, учасник 30-х та 31-х літніх Олімпійських ігор, чемпіон Європи в командному заліку. З 2005 року у складі збірній України. Виступає у напівважкій ваговій категорії. Одружений, має сина.

Артем Олексійович Блошенко
Загальна інформація
Громадянство  Україна[1][2][3]
Народження 1 лютого 1985(1985-02-01) (37 років)
Донецьк
Зріст 187
Вага 100 кг
Спорт
Країна  Україна
Вид спорту дзюдо
Спортивне звання
Майстер спорту України міжнародного класу
Тренери Харламов Віталій Володимирович, Кудрявцев Петро Олексійович.
Участь і здобутки
Найвищий рейтинг 23-й за версією IJF
 Блошенко Артем Олексійович у Вікісховищі

Життєпис

Народився в Донецьку, активно займатися спортом почав з дитинства, маючи за приклад старшого брата Андрія Блошенко. Займався в Спеціалізованій дитячо-юнацькій школі олімпійського резерву (СДЮШОР) з видів боротьби м. Донецька, у Донецькій школі вищої спортивної майстерності (ШВСМ), Донецькому вищому училищі олімпійського резерву імені С. Бубки, першим тренером був Петро Кудрявцев. Закінчив Донецький державний інститут здоров'я, фізичного виховання і спорту, факультет олімпійського та професійного спорту.

2001 року виграв бронзову нагороду на турнірі «Олімпійські надії» в Чехії.

2004-го стає срібним призером Чемпіонату України серед юніорів, того ж року здобуває срібну нагороду на Чемпіонаті Європи серед юніорів у Болгарії. Здобув перемогу на міжнародному юніорському турнірі класу «А» в Угорщині.

2005 року стає кращим на молодіжній українській першості в Кам'янському. Дебютував на дорослому Кубку світу, на етапі у Варшаві зумів дійти до фіналу напівважкої вагової категорії.

2006-го стає чемпіоном України серед дорослих дзюдоїстів, на етапі кубку світу в Мінську здобув срібну нагороду.

2007 року здобув перемогу на молодіжному Чемпіонаті Європи в Зальцбурзі.

2008 року здобув срібну нагороду на етапі кубка світу в Таллінні.

2009 року виборов бронзу на континентальному етапі Кубку Світу з дзюдо у Монголії. У Чемпіонаті України здобуває срібну нагороду, зустрівшись у фінальному поєдинку зі своїм старшим братом Андрієм Блошенком, який і став золотим призером.

2010 року здобув бронзові нагороди на етапах Кубка Європи в Німеччині та Словенії.

2011-го здобув золоту нагороду в командному заліку на Чемпіонаті Європи у Стамбулі, в особистому заліку виграв Кубок світу (Самоа), виграв три бронзові нагороди на етапах Кубка світу — в Тбілісі, Таллінні та Баку.

2012 року на Чемпіонаті Європи в Челябінську здобув бронзову нагороду в командному заліку. В особистому заліку виграв один із етапів Кубка Європи. На Олімпійських іграх-2012 посів 9 місце.

2013-го на Чемпіонаті Європи в Будапешті стає бронзовим призером в командному заліку. У Чеджу дійшов до фіналу на гран-прі виборовши срібло.

2014 року став срібним призером на Чемпіонаті України, здобув перемогу на гран-прі Тбілісі, виборов бронзові медалі на турнірі Гранд-слем в Токіо та етапі Кубка Європи в Мадриді.

2015-го отримав золото на континентальному етапі Кубку Світу з дзюдо у Румунії, здобув бронзову нагороду на гран-прі Будапешта, виборов срібло Чемпіонату України.

В січні 2016 року виборов золото гран-прі у Гавані.

2016 року на літній Олімпіаді в Бразилії здобув п'яте місце у ваговій категорії до 100 кг (загалом, найвище місце для українських дзюдоїстів на цих змаганнях), отримавши поспіль три чисті перемоги (іппон) та ще одну перемогу (ваза-арі та юко), але поступився в півфіналі лідеру за світовим рейтингом МФД Альмару Гасимову з Азербайджану та у поєдинку за бронзову нагороду діючому чемпіону світу Рюносуке Хаге з Японії.

Виступи на Олімпіадах

Олімпіада Вагова категорія Супротивник Стадія Рез Супротивник Стадія Рез Супротивник Стадія Рез Супротивник Стадія Рез Супротивник Стадія Рез Супротивник Стадія Рез Мiсце
Лондон 2012 до 100 кг Келлі  (AUS) 1 круг виг Хван  (KOR) 2 круг пр 9
Ріо 2016 до 100 кг Курбонов  (УЗБ) 1 круг виг Шах  (ПАК) 2 круг виг Чо  (КОР) 3 круг виг Фрей  (GER) 1/4 фiн виг Гасимов (AZE) 1/2 фiн пр Хага  (JPN) 3/5 пр 5

Примітки

Джерела

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.