Бойові дії

Бойові́ ді́ї — дії військ, авіації, флоту з метою знищення живої сили, бойової техніки і військових споруд противника, оволодіння територією, яку він займав, надання протидії наступу противника, відбиття його ударів й утримання займаної своїми військами території.

Битва народів
Битва на Вахаутських висотах В. Мошков (1815)

Зміст

Бойові дії загальновійськових підрозділів й частин у сучасних умовах будуть носити виключно динамічний та рішучий характер. Це зумовлюється збільшеною бойовою потужністю, рухливістю і маневреністю військ, і навіть застосуванням зброї масового ураження та високоточної зброї й інших нових засобів боротьби.

Мотострілецькі, танкові і парашутно-десантні підрозділи, тісно взаємодіючи між собою, з артилерією і підрозділами інших родів військ, виконують основну роль щодо безпосереднього знищенні противника. Їх бойові дії ґрунтуються на швидкому і скритному маневрі, умілому використанні своїх і доданих вогневих засобів, результатів ядерних ударів, вогню артилерії і ударів авіації, а також майстерному застосуванні місцевості. Стрімкі і наполегливі бойові дії загальновійськовими підрозділами й частинами у наступі і стійкість в обороні є запорукою успішного виконання завдань. Для ведення бойових дій підрозділи і окремі частини розгортаються в бойовий порядок.

На сучасному етапі розвитку військової справи основними формами бойових дій є


Термін бойові дії також вживається в більш вузькому значені, як форма оперативного застосування об'єднань та з'єднань окремих видів збройних сил в рамках операції (або між операціями) в складі об'єднання більш крупного масштабу.

Див. також

Джерела

  • Радянська військова енциклопедія. «А—БЮРО» // = (Советская военная энциклопедия) / Маршал Советского Союза А. А. ГРЕЧКО — председатель. — М. : Воениздат, 1976. — Т. 1. — С. 539. — ISBN 00101-030. (рос.)

Посилання

Література

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.